3. Рецитал на Фабрегас повали Челси на "Емирейтс" - 3:1 (видео)

Рецитал на Фабрегас повали Челси на "Емирейтс" - 3:1 (видео)

Отборът на Арсенал направи изключително важна крачка към спечелването на титлата в Премиършип, след като разби шампиона Челси с 3:1

Отборът на Арсенал направи изключително важна крачка към спечелването на титлата в Премиършип, след като разби шампиона Челси с 3:1. Срещата се игра на стадион "Емирейтс" и с нея официално бе преполовен сезона във Висшата лига.

Голямата новина за Челси в този мач бе завръщането в титулярния състав на една от емблемите - Франк Лампард, който дълго време лекуваше контузия. Това пък бе шести пореден мач в Премиършип, в който "сините" не успяха да стигнат до победата.

Капитанът на Арсенал Сеск Фабрегас направи поредния си рецитал, отчитайки се с гол и две асистенции. Уолкът също се представи на много високо ниво като вкара един гол и даде един завършващ пас.

Двубоят започна с много опасен удар на Дидие Дрогба от дистанция, който премина близо до дясната греда на Фабиански. След това положение двата тима се захапаха в центъра на терена и последваха неуспешни изстрели на Лампард и Насри.

В последните 10 минути на първата част, домакините натиснаха сериозно съперника си в неговата половина и в 35-ата минута Ван Перси излезе на добра позиция, ала шутът му с левия крак премина встрани от вратата. 6 минути по-късно Насри опита изключително красив прехвърлящ удар, който обаче бе избит от Чех от дясната сглобка на вратата  корнер.

Така се стигна до 44-ата минута, когато "артилеристите" стигнаха до така очаквания първи гол. Тогава Уилшър получи на границата на наказателното поле, намери страхотно Фабрегас, който елегантно отклони за Сонг, а камерунецът с плътен удар с левия крак прониза Чех за 1:0.

Втората част стартира по страхотен начин за "топчиите", които удвоиха преднината си в 51-ата минута. Тогава Есиен, в желанието си да отнеме топката, я изби в краката на Уолкът, който напредна необезпокояван, след което намери Фабрегас на празна врата, а капитанът на сбърка за 2:0.

Само 2 минути по-късно Арсенал вече водеше с 3:0, след като Малуда позволи топката да му бъде отнета елементарно в центъра на терена от Фабрегас, който напредна и изведе Уолкът в наказателното поле, а нападателят с кинжален изстрел в обратния ъгъл отново разочарова Чех.

След този гол Челси опита да промени развоя на събитията и стигна до гол в 57-ата, когато Дрогба центрира от фаул в наказателното поле, където Иванович се извиси над всички и с глава прониза Фабиански - 1:3.

"Артилеристите" се прибраха в половината си след този гол и предоставиха инициативата на Челси, чакайки възможностите си на контраатака. При една такава в 69-ата минута, Насри открадна топката от краката на Какута и навлезе в наказателното поле, ала изстрелът му бе спасен от Чех. Последваха неточни удари на Какута и Рамиреш, но "сините" така и не успяваха да стигнат до нов гол.

След тази победа Арсенал остава на 2-о място във временното класиране с актив от 35 точки, на 2 зад лидера Манчестър Юнайтед, който е и с мач по-малко. Гостите от Челси пък са 4-и с 31 пункта.

Арсенал – Челси 3:1