3. Резерватa Гълъбинов вкара Новара в плейофите с два гола

Резерватa Гълъбинов вкара Новара в плейофите с два гола

Българинът бележи за разгром с 4:0, редовният сезон в Серия „Б” приключи

Българският нападател Андрей Гълъбинов изигра основна роля за това, че неговият тим Новара ще играе в плейофите за влизане в Серия „А”.

27-годишният стрелец бе резерва за мача от последния кръг на втора италианска дивизия срещу Модена, но се появи след час игра и се отчете с две попадения за крайното 4:0.

Преди началото на последния си двубой от редовния сезон неговият тим заемаше деветата позиция, а само отборите от трето до осмо място печелят право на участие в плейофите.

Предсрочно участие в елита си бяха осигурили Каляри и Кротоне, но в подножието на върха битката бе изключително оспорвана.

Модена пък имаше шанс поне да играе в плейаута за оставане в Серия „Б”, но мачът започна много лошо за гостите и те останаха с човек по-малко още в първата минута, когато изгонен бе Симоне Гоци.

Феличе Еваку превърна в гол отсъдената дузпа, а почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Новара. След нея на терена се появи и Гълъбинов.

Той влезе в игра в 61-ата минута, а само три по-късно покачи на 2:0. В 87-ата пък българинът вкара своя 12-ти гол за сезона, за да оформи класиката, докато Пабло Гонзалес сложи точка на спора с гол минута преди края за 4:0.

Благодарение на успеха Новара се класира за плейофите, в които ще играят още отборите на Трапани, Пескара, Бари, Чезена и Специя.

В плейаута се срещата Салернитана и Виртус Луанчиано, докато директно изпадат Ливорно, Модена и Комо.