3. Резервата Кавани пречупи "зелените" младежи на Сент Етиен (ВИДЕО)

Резервата Кавани пречупи "зелените" младежи на Сент Етиен (ВИДЕО)

Ибра удари греда, а Кавани го смени и донесе победата с късен гол за 1:0

Пари Сен Жермен започна защитата на трофея за Купата на Лигата във Франция с труден, но заслужен успех с 1:0 у дома над Сент Етиен в осминафиналите. Единсон Кавани смени Златан Ибрахимович и вкара победния гол 4 минути преди края на редовното време.

Сент Етиен излезе на „Парк де Пренс” с много млад състав, а 17-годишният Ронел Пиер-Габриел направи дебют срещу могъщия тим на парижани.

ПСЖ обаче се затрудняваше да „отключи” защитата на „зелените” през първата част. Най-добрата възможност дойде в 25-ата минута, когато след късо изпълнение на корнер Верат пусна в коридор за Лавеци, който центрира, а на втора греда Златан Ибрахимович с акробатично воле нацели гредата.

Малко след 60-ата минута Ибра стреля още веднъж от воле, но този път прати неточно след паса на Рабио. Веднага след този пропуск шведът бе сменен от Блан за сметка на Единсон Кавани.

Ди Мария изведе Лавеци в 76-ата минута, ала стражът Мулин отрази мощния му изстрел.

След голямо меле Курсава попречи на своя съотборник Кавани да вкара отблизо и ПСЖ бе все по-припрян.

Успокоението дойде в 86-ата минута. Ди Мария даде идеален пас за Кавани, който бе тръгнал много добре и от движение прати в далечния ъгъл – 1:0 и край на съпротивата на Сент Етиен, за който това бе пети пореден мач без победа.

ПСЖ продължава напред към топ 8 и ще се бори да спечели трофея за трета поредна година.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър