3. Резервите на Барса набутаха още четири на Елче в реванша

Резервите на Барса набутаха още четири на Елче в реванша

Каталуните срещат Атлетико (Мадрид) на 1/4-финалите за Купата на краля

Барселона вкара нови четири безответни гола в при гостуването си на Елче в 1/8-финалния реванш за Купата на краля и с общ резултат 8:0 продължава напред в турнира.

Головете за каталунците отбелязаха Жереми Матийо, Сержи Роберто, Педро през първата част, а Адриано се разписа в добавеното време на срещата.

На 1/4-финалите Барселона ще се изправи срещу Атлетико (Мадрид), който детронира действащия носител на трофея – градския съперник Реал.

Луис Енрике бе дал почивка на титулярите си. Меси, Неймар, Суарес, Иниеста бяха оставени извън групата за мача, а с капитанската лента излезе Педро.

Въпреки че звездите на каталунците отсъстваха, първия гол не закъсня. В 21-вата минута „лос кулес” откри след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар от Матийо. Бранителят прати топката в горния ляв ъгъл със страхотен удар от над 20 метра.

19 минути по-късно Барса удвои аванса си. Сержи Роберто отбеляза не по-малко красив гол от първия, след като завъртя топката с левия крак, пращайки я покрай в десния ъгъл Ману Ферера.

В края на полувремето гостите получиха и дузпа след нарушение срещу Мунир. Зад топката застана капитанът на каталунците в тази среща Педро, който не пропусна от бялата точка.

През втората част Луис Енрике вкара в игра Дъглас Перейра и Ален Халилович. Хърватинът имаше най-чистата възможност да направи резултата 4:0, но страхотният му удар по диагонала срещна страничната греда.

Преди това пропуск направи и Монтоя, който от няколко метра прати топката покрай вратата.

Домакините от Елче също имаха възможност за гол, пропусната от Кристиан Ерера. А в заключителните секунди Тер Щеген се наложи да спасява вратата си от два последователни удара. Германският страж обаче се справи блестящо и запази вратата си суха.

Крайното 4:0 оформи Адриано в добавеното време на срещата с последния удар в двубоя.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.