3. Рома на Де Роси "избухна" с 4:0 срещу Каляри (ВИДЕО)

Рома на Де Роси "избухна" с 4:0 срещу Каляри (ВИДЕО)

Новият треньор на "вълците" продължава с перфектния старт на "Олимпико"

Рома разби Каляри с 4:0 на „Стадио Олимпико“ в мач от 23-ия кръг в италианската Серия А.

Рома успя да поведе с гол от съблекалнята. Преди да са изтекли и 120 секунди футбол, Пауло Дибала центрира от корнер на първа греда за Леандро, който отклони за Лоренцо Пелегрини, който от близко разстояние чукна топката във вратата.

Рома успя да удвои преднината си в 23-ата минута след светкавична контраатака, която бе подета Браян Кристанте, който обърна фронта на нападението с дълго подаване за Стефан Ел Шаарауи. Лявото крило на Рома сви топката за Пелегрини, който продължи за Ромелу Лукаку, който прескочи кълбото, оставяйки Пауло Дибала да опъне мрежата на Каляри.

Рома получи правото да изпълни дузпа на старта на второто полувреме, след като Андреа Патаня игра с ръка в собственото си наказателно поле. Пауло Дибала се нае с изпълнението и реализира за 3:0 в 51-ата минута.

Римските „вълци“ вкараха и трети гол във вратата на Каляри в 59-ата минута, когато Леандро Паредес центрира от корнер за Деан Хуйсен, който с глава не остави никакви шансове на Симоне Скуфет да отрази.