3. Рома надви Наполи и завърши пред Лацио в Серия А (ВИДЕО)

Рома надви Наполи и завърши пред Лацио в Серия А (ВИДЕО)

"Вълците" биха с 2:1, а Лацио падна с 0:1 от Каляри, Рома завърши на шесто място, "орлите" са седми

Рома победи Наполи с 2:1 и изпревари Лацио в крайното класиране на Серия А. „Орлите” загубиха с 0:1 гостуването на Каляри и „вълците” финишираха на шеста позиция.

Горан Пандев се контузи в самото начало на „Олимпико” и бе заменен от Ел Кадури. Пянич н накара вратаря Розати да спасява с мощен шут.
Хамшик опита в края на полувремето, но Лобонт показа рефлекс и също отрази.

Втората част започна ударно. Ламела подаде на Маркиньо и бразилецът изпрати в долния десен ъгъл за 1:0.

Ламела пак бе асистент в 58-ата минута и намери Дестро, който покачи на 2:0.

В края Наполи намери сили само да върне един гол. След статично положение Кавани получи от Калайо и бе точен за 2:1.

В края и двата отбора можеха да вкарат още голове, но победата остана за Рома.

В Сардиния Лацио допусна поражение от Каляри с 0:1. "Лациалите" мечтаеха за Лига Европа, но разгромът на Удинезе с 5:2 над Интер в Милано ясно им показа, че Европа е непостижим мираж и това демотивира "небесносините".

Даниеле Десена вкара победния гол за Каляри четвърт час преди края за минималното 1:0.

Така Рома завърши на 6-о място с 62 точки, а Лацио е седми с 61.

Двата римски съперника ще спорят за трофея в Копа Италия. Финалът е на 26 май на „Олимпико”.