3. Рома порази Чочев и Палермо с 4:2 в Сицилия (ВИДЕО)

Рома порази Чочев и Палермо с 4:2 в Сицилия (ВИДЕО)

Жервиньо вкара два гола, Пянич наниза най-бързия гол през сезона в калчото, Чочев получи жълт картон

Ивайло Чочев игра цял мач за Палермо при домакинската загуба с 2:4 от вицешампиона Рома в 7-ия кръг на Серия А.

„Вълците” изиграха много силно първо полувреме, в което вкараха и трите си попадения и подпечатаха успеха. Отборът на Руди Гарсия трябваше да се реваншира след загубата от БАТЕ с 2:3 в Шампионска лига, в която по ирония на съдбата допусна три гола за 45 минути в своята врата.

Рома стартира блестящо и вкара най-бързия гол от началото на сезона в калчото. Пянич направи двойно с Флоренци и преодоля излезлия да го пресреща Сорентино за 1:0 след 107 секунди игра.

В 13-ата минута крайно неточен опит на Пянич за изстрел се превърна в асистенция за Флоренци, който покачи на 2:0.

Жервиньо прекали с финтовете и Сорентино се намеси, но котдивоарецът не се отказа и в 28-ата минута се разходи между трима бранители преди да прати красиво в далечния горен ъгъл за 3:0.

Франко Васкес удари напречната греда за домакините след добро центриране на Трайковски от свободен удар.

Алберто Джилардино влезе като смяна на почивката и намали на 1:3 в 58-ата минута след асистенция на Васкес.

Чочев си изкара жълт картон в 61-ата минута, а в последните 10 минути топката бе чукната за него от свободен удар, но шутът му мина на около метър покрай дясната греда.

В първата минута на добавеното време резервата Куесон центрира и Гонзалес намали на 2:3, но още в следващата така Жервиньо получи пас, завъртя се умело около последния защитник и просто, но ефективно насочи в долния ляв ъгъл – 4:2 и край на интригата.