3. Рома с жалба до УЕФА преди мача на истината с Лудогорец

Рома с жалба до УЕФА преди мача на истината с Лудогорец

Двата отбора се изправят един срещу друг в четвъртък

Рома ще направи всичко възможно, за да върне един от ключовите си футболисти –  Николо Дзаниоло, за решаващия мач с Лудогорец в Лига Европа.

Италианският клуб е подал жалба до УЕФА в опит наказанието на Николо Дзаниоло да бъде намалено и той да вземе участие срещу „орлите“.

Двата отбора се изправят един срещу друг в четвъртък на „Олимпико“ в директен сблъсък за второто място в група C.

Звездата на римските „вълци“ получи директен червен картон при загубата от Бетис (1:2) по-рано този месец заради неспортсменско поведение и бе наказан за три мача.

Това означаваше, че той ще пропусне оставащите двубои до края на груповата фаза. Сега надеждите на Рома са наказанието на Дзаниоло да бъде намалено на две срещи и той да бъде на разположение за предстоящото домакинство на Лудогорец следващия четвъртък.

Двата отбора имат по 7 точки, като Рома трябва да търси задължителна победа срещу разградчани, ако иска второто място.