3. Рома удари Парма с 2:0, Божинов с цял мач

Рома удари Парма с 2:0, Божинов с цял мач

Рома успя да победи с 2:0 Парма в двубой от 17-ия кръг на Серия „А”, който бе игран на стадио „Олимпико” в Рим.

Рома успя да победи с 2:0 Парма в двубой от 17-ия кръг на Серия „А”, който бе игран на стадио „Олимпико” в Рим.

Първото попадение попадение в този мач реализира Бурдисо в 48-ата минута, а крайното 2:0 оформи Матео Бриги в 90-ата минута.

Българският нападател в състава на гостите от Парма Валери Божинов пък остана на терена цял мач, но си личеше, че все още не е намерил верния ритъм.

Както е известно, Бож бе контузен и пропусна последните срещи на „дуковете”. Домакините от Рим бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до победата. „Римляните” започнаха активно мача и още в 7-ата минута Даниеле Де Роси изпробва силен удар извън границата на пеналта, но топката мина над напречната греда.

Две минути по-късно Мирко Вучинич засече с глава центриране на Родриго Тадей, но топката отново не попадна във вратата на гостите от Парма. До края на полувремето домакините създадоха още няколко интересни положения, но точните удари бяха малко.

За Парма през първата част се откриха две положения за гол, които обаче бяха пропиляни от Блерон Жемали. През второто полувреме домакините значително вдигнаха оборотите и резултата не закъсня.

В 48-ата минута аржентинецът Николас Бурдисо откри резултата, след като не остави шансове на стража на гостите Миранте с плътен удар от няколко метра.

Натискът на Парма продължи и положения през второто полувреме пропиляха още Даниеле Де Роси и Франческо Тоти. В 87-ата минута защитникът на гостите от Парма Масимо Паци получи втори жълт и съответно червен картон и по този начин Рома имаше числено предимство до края.

В крайна сметка се стигна до заключителната 90-ата минута на мача, в която Мирко Вучинич намери непокрития Матео Бриги, който бе навлязъл в наказателното поле на гостите и с техничен удар оформи крайното 2:0 в този мач.

След този двубой, Рома заема 4-ото място в класирането с актив от 28 точки,  докато Парма е на 5-о място също с 28 точки.