3. Роналдо блести с два гола и асистенция, Швейцария остана лидер в Група В (ВИДЕО)

Аутсайдерът Андора изненада Унгария и записа първа победа

Лидерът в квалификационна Група В за Мондиал 2018 Швейцария не допусна изненада при гостуването си на Фарьорски о-ви, спечелвайки срещата с 2:0. „Кръстоносците” откриха резултата в 36-ата минута след асистенция на Джемайли и попадение на Гранит Джака. В 59-ата минута отново Джемайли изигра ключова роля и подаде на Шакири, който удвои преднината на гостите.

След успеха Швейцария има вече в актива си 18 точки, четири мача преди края на квалификационния цикъл. Фарьорски о-ви пък остава на 4-а позиция с 5 точки.

Португалия също не изпита затруднения при гостуването си на Латвия, като спечели срещата с 3:0. Домакините успяха да удържат нулевото равенство почти до края на първото полувреме, но в 41-ата Кристиано Роналдо откри резултата. Отново звездата на „мореплавателите” и Реал Мадрид бе точен в 63-ата, а четири по-късно асистира на Андре Силва за класическото 3:0.

Успехът на Португалия запази шансовете на тима за първото място, след победата „мореплавателите” са с 15 точки, на три зад Швейцария. Латвийците пък се сринаха на последното място и имат в актива си след шест двубоя само 3 точки.

Изненада в групата поднесе аутсайдерът Андора, който  спечели у дома срещу националния тим на Унгария с 1:0. Единственото попадение в дубоя падна в 26-ата минута, а негов автор бе Марк Ребес.

Андора записа първа победа в квалификациите и се изкачи на позиция нагоре, изпреварвайки Латвия. Унгария пък остава на 3-а позиция със 7 точки и с илюзорни шансове за изместване на фаворитите в групата – Швейцария и Португалия.