3. Рожденикът Джеймс Милнър отсрами Манчестър Сити срещу "кукумявките" пред погледа на Божидар Краев (ВИДЕО)

Шефийлд Уензди водеше с 1:0 на почивката на "Етихад", но два гола на Милнър класираха напред "гражданите"

Манчестър Сити се измъчи като домакин срещу втородивизионния Шефийлд Уензди, но празнуващият днес своя 29-и рожден ден Джеймс Милнър измъкна шампионите с два гола след почивката за 2:1 в 3-ия кръг на ФА Къп пред погледа на Божидар Краев, който започва от понеделник едноседмични проби на „Етихад”.

„Кукумявките” изнесоха отлично първо полувреме, в което организираха бързи контри и в същото време неутрализираха атаките на английския шампион. Мануел Пелегрини заложи на Франк Лампард като титуляр, но Компани, Джеко и Агуеро пак ги нямаше заради травми.

В първите 10 минути „гражданите” бяха пълен доминант на терена и правеха каквото си поискат, но пропуснаха две добри ситуации. Мачът взе неочакван обрат в 14-ата минута след контра по учебник.

Стиви Мей беше изведен отдясно зад защитата и пусна ниско за Адхе Нухиу, който с едно докосване прати в долния ъгъл на Кабайеро за 1:0 след 14 минути игра.

Домакините бяха стъписани, но постепенно си върнаха контрола над играта и Лампард стреля леко встрани след добър пробив на Йоветич.

Сити не приличаше на себе си и в началото на втората част съдията Майкъл Оливър подмина претенции на Шефийлд за дузпа при падане на Лий в наказателното поле.

Домакините вдигнаха темпото, а Пелегрини включи Насри и Давид Силва на местата на Лампард и Йоветич. 5 минути отне на двете резерви да изработят изравнителен гол. Насри проби отляво и пусна за Силва, който даде чудесно извеждащо подаване за Джеймс Милнър с едно докосване и англичанинът направи 1:1.

Милнър беше вдъхновителят на домакините, но след отличен рейд вместо да стреля в 74-ата минута, избра да подава и провали головата ситуация.

„Кукумявките” още не бяха се предали и нова хубава контра даде шанс на Лейвърли, ала Хесус Навас показа голям запас от енергия и се върна, за да изчисти.

В края мачът изцяло се пренесе пред вратата на Уензди и Крис Къркланд спаси по отличен начин удар на Давид Силва към далечния ъгъл.

Отборът от Чемпиъншип вече предвкусваше преиграването, когато в добавеното време въздесъщият Джеймс Милнър бе на точното място и засече точно подаването по земя на Давид Силва за 2:1, с което оформи пълния обрат и класира Сити за 4-ия кръг.

Всички резултати и голмайстори в неделните срещи от 3-ия кръг на турнира ФА Къп:

Манчестър Сити – Шефийл Уензди 2:1