3. Рожденикът Тевес си подари хеттрик срещу „дроздовете” (видео)

Рожденикът Тевес си подари хеттрик срещу „дроздовете” (видео)

Уигън надви Блекбърн с 4:3

Съставът на Манчестър Сити стопи само до една точка разликата от втория във временното класиране на английската Висша лига Арсенал, след като спечели с класическото 3:0 домакинството си срещу тима на У.Б.А. от 26-ия кръг на Премиършип.

Новото 27-милионно попълнение на „гражданите” Един Дзеко бе оставен на пейката в тази среща и така в предни позиции започна единствено празнуващият своя 27-ми рожден ден аржентински нападател Карлос Тевес.

Бившият стрелец на градския съперник Юнайтед се отблагодари за гласуваното му доверие с хеттрик и така се доближи само до едно попадение от топреализатора на Висшата Лига Димитър Бербатов.

Аржентинецът вкара първия си гол на „Сити ъф Манчестър” в 17-ата минута, разписвайки се от дузпа, след като преди това негов изстрел от воле бе срещнал страничната греда.

Само пет минути по-късно Тевес удвои преднината на своите, след като осъществи двойно подаване с Давид Силва и с плътен изстрел прати топката в мрежата на пазената от Боаз Михил врата.

Малко след второто попадение на домакините уелският страж на „дроздовете” отново бе поставен под напрежение, но този път той се справи със задачата си, след като Александър Коларов тества рефлекса му, а след намесата му топката за втори път срещна гредата.

Михил обаче нямаше какво да стори в 39-ата минута, в която бе отсъдена втора дузпа за домакините, след чието изпълнение Карлос Тевес оформи своя хеттрик.

Стартови състави:

Манчестър Сити: Харт, Компани, Забалета, Коларов, Боатенг, Коло Туре, Милнър, Бари, Яя Туре (’63 Дзеко), Силва (’90 Нуху), Тевес (’87 Рай-Филипс);

У.Б.А.: Михил, Олсон, Шори, Шарнър, Рийд, Брънт (’70 Яра), Томас (’46 Вела), Мулумбу, Морисън, Одемвинге (’88 Чой), Форчън;

В друга среща от кръга Уигън успя да спечели с 4:3 домакинството си срещу Блекбърн, макар да се оказа в ролята на догонващ в резултата още в 23-ата минута, в която Джейсън Робертс изведе гостите напред.

В 35-ата минута обаче Джеймс МакКарти възстанови равенството, а само пет минути след почивката Уго Родайега изведе домакините напред. В 56-ата минута отново Джейм МакКарти се разписа и даде два гола аванс на Уигън, който обаче издържа само две минути преди Кристофър Самба да намали с гол за Блекбърн.

Домакините отново поведоха с два гола в 65-ата минута, в която Бен Уотсън изпълни точно отсъдената в полза на неговия тим дузпа, а в 81-ата Дейвид Дън от състава на гостите стори същото и така оформи крайното Уигън – Блекбърн 4:3.

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1