3. Рубин изненада Атлетико Мадрид на "Висенте Калдерон" (ВИДЕО)

Рубин изненада Атлетико Мадрид на "Висенте Калдерон" (ВИДЕО)

Щутгарт и Расинг Генк завършиха наравно - 1:1

Отборът на Рубин Казан се наложи с 2:0 като гост на настоящия носител на трофея в Лига Европа – Атлетико Мадрид. Първата среща между двата отбора от 1/16-финалите на турнира се игра на стадион „Висенте Калдерон”.

Гостите от Рубин Казан успяха да открият резултата още в 6-ата минута, когато Гьокдениз Карадениз се разписа от близко разстояние. Атлетико отвърна с удари на Диего Годин, Даниел Диас и Радамел Фалкао, но и в трите ситуации не се стигна до гол.

Бебарс Начо се отчете с неточен изстрел в 24-ата минута, а Арда Туран също не успя да намери рамките на вратата малко след като изтече половин час игра от началото на мача. В следващите минути Хосе Рондон и Сергей Кисляк направиха пропуски за гостите, а добри възможности за домакините Кристиан Родригес и Радамел Фалкао.

Рубин остана с човек по-малко на терена в 45-ата минута, когато Роман Шаронов получи втори жълт картон.

След почивката Атлетико се опита да достигне до гол и домакините създадоха доста голови ситуации пред вратата на съперника. В 51-ата минута удар на Кристиан Родригес бе спасен от Сергей Рижиков, а малко след това вратарят на Рубин се справи и след удари на Филипе Касмирски и Арда Туран. Коке се отчете с неточен удар в 62-ата минута.

Последваха нови възможности за „дюшекчиите”, а пропуски за тима на Диего Симеоне направиха Радамел Фалкао, Тиаго, Кристиан Родригес и Франсиско Хуанфран.

Рубин пък достигна до втория си гол в срещата секунди преди края на двубой. Руският тим отбеляза второто си попадение в 5-ата минута на продължението на срещата, а автор на втория гол бе Пабло Орбаис.

Така Рубин надви Атлетико с 2:0 и взе много комфортна преднина преди реванша, който е след седмица.

В друг двубой от 1/16-финалите на надпреварата Щутгарт и Расинг Генк завършиха наравно 1:1.

Срещата се игра на „Мерцедес-Бенц-Арена”, а домакините излязоха с гол напред в 42-ата минута след гол на Кристиан Гентнер. Крайното 1:1 оформи Глинор Плет в 1-ата минута на добавеното време на мача.

Реваншът в Белгия е на 21-ви февруари (четвъртък).

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи