3. Рубин съсипа Тотнъм и завърза ситуацията в група "А" (видео)

Рубин съсипа Тотнъм и завърза ситуацията в група "А" (видео)

Положението в групата стана много интересно, след като ПАОК постигна успех над Шамрок Роувърс

Руският Рубин (Казан) постигна важна победа в борбата си за преодоляване на груповата фаза на Лига Европа, след като днес надви английския Тотнъм с минималното 1:0. Двубоят на Централния стадион в Казан премина под контрола на домакините, а гостите от Лондон имаха съвсем малко положения пред Сергей Рижиков. "Шпорите" не бяха водени от своя треньор Хари Реднап, който претърпя операция на сърцето, а голяма част от титулярите на английския тим не взеха участие в срещата.

Карадениц получи първата възможност в мача да открие резултата, но ударът му бе отразен от пазещия под рамките на вратата за „шпорите” Карло Кудичини. Последва и отговорът на лондончани – изстрелът на Джърмейн Дефоу в 13-ата минута обаче също не се оказа трудност за стража на Рубин – Рижиков.

В минутите между 20-ата и 35-ата домакините имаха няколко отлични шанса да отбележат, но късметът бе на страната на Тотнъм, а и Карло Кудичини реагира отлично в някои ситуации. Вратарят отрази ударите на Мартинс, Начо и Рязанцев, а изстрелите на Касаев и Нобоа излязоха в аут.

През втората част Рубин напълно доминираше и създаде безброй ситуации, но достигна до едно единствено попадение. Тотнъм не отправи нито един изстрел към Рижиков през вторите 45 минути, а резултатът бе открит в 55-ата, когато Бебарс Начо нанесе страхотен изстрел и не остави шансове на стража на гостите.

Последваха пропуски на Рязанцев и Бочети, а в заключителните 10 минути и в продължението на мача добри възможности не успяха да реализират Карадениц, Валдес и Еременко.

Така Рубин събра актив от 7 точки и е на второто място в група „А”. Тотнъм е трети със същия актив, но с по-лоша голова разлика.

В другия мач от групата ПАОК се поздрави с успех с 3:1 като гост на Шамрок Роувърс. Гръцкият тим се представи по-силно от своя съперник и така остана непобеден и след изиграването на четвъртите мачове от група "А".

ПАОК вече има 8 пункта и е лидер, като е на 1 точка пред Рубин и Тотнъм. Шамрок Роувърс е последен с нулев актив и отпада от тазгодишното издание на Лига Европа.

ПАОК имаше класическа преднина още на почивката след два гола на Салпингидис, паднали в 7-ата и 38-ата минути, както и едно попадение на Фотакис (36').

Шамрок успя да намали на 1:3 в 51-ата минута, а точен за домакините бе Денехи. Ирландският тим обаче не успя да достигне до втори гол, който да върне надеждите му, че може да измъкне нещо от срещата, и по този начин записа поражение.