3. Русия стъпи накриво по пътя за Евро 2012

Русия стъпи накриво по пътя за Евро 2012

Армения застана на пътя на руснаците

Отборът на Русия не успя да спечели гостуването си на Армения в мач от група „В” на евроквалификациите и завърши наравно 0:0 в сблъсъка, игран на стадион „Републикан”. Срещата бе равностойна, като през втората част Русия имаше малко повече ситуации за отбелязване за гол от своя съперник, но зрителите на мача така и не видяха попадение.

Домакините от Армения започнаха по-активно двубоя и в първите 20-ина минути добри шансове се откриха пред Хенрик Мхитарян, Едгар Малакиан и Марко Пинейро Пацели. Стражът на Русия и ЦСКА (Москва) – Игор Акинфеев, обаче бе блестящ и не допусна попадение. До почивката пък за гостите гол можеха да вкарат Александър Кержаков и Юри Жирков, но ударите на двамата бяха отразени от Роман Березовски.

През втората част Армения отново започна по-активно, но след пропуск на Газариан в 50-ата минута, Русия създаде няколко поредни опасности. Отново хубава ситуация се откри пред Кержаков, а Аршавин и Дзагоев също получиха възможности да реализират, но попадение така и не падаше.

До края на двубоя Русия пропусна още няколко шанса и така двата тима завършиха наравно 0:0. Армения продължава да заема 2-ото място с актив от 8 точки и 5 мача. Русия е лидер в групата с 10 точки, като също е изиграл 5 срещи.