Рууни поведе Англия към обрат над Словения в своя мач №100 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уелбек вкара два пъти за крайното 3:1, „трите лъва” с 4 от 4 в квалификациите

Англия записа четвърта поредна победа в европейските квалификации, след като надви с 3:1 у дома Словения.

Мачът между първия и втория в Група „Е” бе паметен за капитана на „трите лъва” Уейн Рууни, който излезе за стотен път с националната фланелка и преди срещата бе награден от голмайстора за всички времена на островитяните сър Боби Чарлтън.

Официален дебют в двубоя пък записа крайният бранител на Саутхемптън Крънчър Клайн.

Първото полувреме не бе особено вълнуващо, макар че по-добрите положения се откриха пред британците. В 30-ата минута Рахим Стърлинг центрира отлично отдясно, ала Даниел Уелбек не съумя да нанесе точен удар.

Всъщност, до почивката така и не бе отправен такъв, но след нея гостите поведоха. Това се случи в 57-ата минута, когато митичният стадион „Уембли” замлъкна, след като Джордън Хендерсън си вкара автогол.

Преднината на Словения обаче се запази само няколко секунди, защото в ответната атака Англия изравни. Играещият със специални футболни обувки Уейн Рууни бе съборен в наказателното поле и португалският рефер посочи бялата точка.

Самият Рууни застана зад топката и в 58-ата минута превърна отсъдената дузпа в гол, макар че стражът на гостите Самир Ханданович докосна топката, преди тя да се оплете в мрежата му.

Голът бе под номер 44 за Рууни с екипа на „трите лъва” и така той се изравни на третата позиция по отбелязани попадения с Джими Грейвс. Втори във вечната ранглиста е Гари Линекер с 48, а лидерът сър Боби Чарлтън има 49.

След това на сцената излезе бившият съотборник на Рууни в Манчестър Юнайтед и настоящ нападател на Арсенал – Даниел Уелбек. Лятното попълнение на „топчиите”, които идната събота играят срещу „червените дяволи”, даде преднина на Англия в 66-ата минута с доза късмет след неумела намеса на Ханданович.

В 72-ата минута обаче Уелбек вкара красиво попадение, след отлична многоходова атака. Киърън Гибс подаде към нападателя в наказателното поле и той направи двойно подаване със Стърлинг, преди да прати топката в далечния ъгъл. Така стрелецът вкара своя пети гол в 4 квалификационни мача и оформи крайното 3:1.

След успеха Англия остава лидер с пълен актив от 12 точки, като вече има с 6 повече от Словения и Литва.

ОФИЦИАЛНО: Рос Баркли се завърна в Астън Вила

Английският халф подписа с бирмингамци след като игра там сезон под наем през 2020/21

ОФИЦИАЛНО: Манчестър Юнайтед обяви нов спортен директор

Дан Ашуърд ще е новият директор на "Олд Трафорд"