3. С 10 души Ман Юнайтед изпусна Вила като гост - 1:1

С 10 души Ман Юнайтед изпусна Вила като гост - 1:1

"Червените дяволи" играха 60 минути с човек по-малко. Стилиян се контузи, Бербатов се появи в 73-ата минута

Астън Вила и Манчестър Юнайтед не излъчиха победител. Двата тима завършиха 1:1 в мача от 26-ия, междинен кръг на английската Висша лига. „Червените дяволи” трябваше да играят с десет души 60 минути, след като португалецът Нани бе изгонен малко пресилено. Карлос Куеляр откри за домакините, а Джеймс Колинс си отбеляза автогол.

Димитър Бербатов, който бе оставен на резервната скамейка, се появи на терена в 73-ата минута и доигра мача, докато титулярът за Вила Стилиян Петров бе заменен принудително в 65-ата минута.

Двата отбора започнаха да се надиграват от самото начало. Манчестър Юнайтед бе по-настоятелният отбор. Противно на това, Вила първи стигна до гола. Карлос Куеляр изведе Вила напред в резултата. Това стана в 19-ата минута, когато центриране отдясно не бе добре изчистено от Рафаел, който бе надскочил Ричард Дън, и Куеляр майсторски прехвърли с глава излезлия прекалено напред Ван дер Сар.

Само четири минути по-късно неостаряващият Райън Гигс направи поредното си феноменално изпълнение. Нани центрира, Гигс засече топката от воле, тя рикошира в тялото на Джеймс Колинс и влетя в мрежата на Брад Фридъл.

Манчестър Юнайтед остана с човек по-малко още в 29-ата минута, когато португалецът Нани влезе опасно на българския национал Стилиян Петров и съдията извади картона с червения цвят за португалеца. Това негово решение със сигурност обаче ще породи дискусии на Острова, тъй като повторенията показаха, че крилото е играло с топката.

При 1:1 двата отбора се оттеглиха на почивка.

Първото по-опасно положение след подновяването на играта бе създадено от Манчестър Юнайтед. Вездесъщият Гигс центрира за резервата Антонио Валенсия, който замени Пол Скоулс, еквадорецът си спря топката и с мощен шут я прати над вратата.

В 58-ата минута Джеймс Милнър бе изведен чудесно в наказателното поле на гостите, напредна и стреля силно по тревата, но топката сякаш се залепи за ръкавиците на Ван дер Сар.

Стилиян Петров напусна принудително терена в 65-ата минута. Последствията от единоборството с изгонения Нани оказаха сериозно влияние върху състоянието на българина и той отстъпи мястото си на Стив Сидуел. Димитър Бербатов пък се появи на терена в 73-ата минута, когато замени изпитващия болки Райън Гигс. Нашият нападател обаче не получи много шансове за гол и се отличи само с няколко хубави подавания.

Въпреки че бяха с човек по-малко, Юнайтед желаеше по-силно победата. Уейн Рууни изпържи пръстите на Брад Фридъл четвърт час преди края.

До нови положения не се стигна и резултатът 1:1 се запази. Така разликата между лидера Челси и догонващия Юнайтед е вече 1 точка след загубата на „сините” от Западен Лондон с 1:2 от Евертън. Астън Вила, който вече в 9 поредни мача няма загуба, запази 7-ото си място с актив от 42 точки, на 2 от четвъртия Ливърпул и мач по-малко.

АСТЪН ВИЛА – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:1
1:0 Куелар (19’)
1:1 Колинс (23’ авт.)