3. С ЧОВЕК ПО-МАЛКО: Арсенал се отърва от нов голям резил (РЕПОРТАЖИ)

С ЧОВЕК ПО-МАЛКО: Арсенал се отърва от нов голям резил (РЕПОРТАЖИ)

Лийдс срази Нюкасъл в голово шоу, Евертън завърза интригата в челото

Арсенал сложи край на серията си от три поредни загуби във Висшата лига, след като се добра до 1:1 срещу Сутхемптън на "Емиратс" в мач от 13-ия кръг на Висшата лига.

Гостите поведоха с гол на Тио Уолкот. В 18-ата минута Елнени и Габриел сгрешиха в средата на терена и предоставиха топката на Адамс, който изведе бившето крило на "артилеристите" зад гърба на Тиърни и останал очи в очи с Лено, Уолкът прехвърли стража на Арсенал - 0:1.

В началото на второто полувреме лондончани изравниха с попадение на Пиер-Емерик Обамеянг. В 52-ата минута той получи извеждащ пас от Нкетиа и вкара първия си гол във Висшата лига след 797 минути суша.

Минути по-късно Арсенал остана с 10 души. Габриел бе изгонен заради втори жълт картон след нарушение срещу Уолкот. Въпреки това тимът на Микел Артета устиска точката. По този начин Саутхемптън пропусна да поведе поне временно в класирането.

Лийдс спечели с 5:2 срещу Нюкасъл у дома. "Свраките" поведоха, но след това бяха пометени от момчетата на Марсело Биелса.

В 26-ата минута топката беше центрирана отляво и след това продължена към втората греда, където Джеф Хендерик отблизо отбеляза – 0:1. Десет по-късно Родриго отправи хубав прехвърлящ удар с глава и топката се отклони от напречната греда. При добавката Патрик Бамфорд изравни с глава отблизо. В 61-ата домакините оформиха пълен обрат след зрелищен плонж на Родриго. Четири минути по-късно гостите изравниха след корнер и удар Киърън Кларк. В 78-ата Илан Меслие отново даде аванс на домакините след удар с глава на втора греда за 3:2. В последните минути Лийдс вкара нови два гола - чрез Алиоски (85) и Харисън (88).

Евертън постигна втора победа в рамките на няколко дни. "Карамелите" се наложиха с 2:0 при гостуването си на Лестър и завързаха интригата в челото на класирането. Тимът на Карло Анчелоти е пети с 23 точки, докато "лисиците" са четвърти с 24. Толкава има и третия Саутхемптън.

Ричарлисон даде преднина на гостите в 21-ата минута, а Холгейт се разписа в средата на второто полувреме.