3. С човек по-малко: Арсенал взе дербито с Кристъл Палас ( ВИДЕО)

С човек по-малко: Арсенал взе дербито с Кристъл Палас ( ВИДЕО)

„Топчиите“ с 2 от 2 във Висшата лига

Английският вицешампион Арсенал постигна втора последователна победа във Висшата лига.

„Топчиите“ спечелиха с 1:0 като гости лондонското дерби с Кристъл Палас, с което приключи вторият кръг.

Капитанът Мартин Йодегор вкара от дузпа в 53-ата минута единственото попадение на „Шелхърст Парк“, а в 67-ата неговият съотборник Такехиро Томиясу беше изгонен заради доста спорен втори жълт картон.

„Артилеристите“ имаха по-чистите положения преди почивката и поведоха скоро след нея, но след като останаха с 10 души на терена позволиха на домакините да овладеят инициативата.

В заключителните минути „орлите“ бяха близо до изравняване, но пропуснаха своите шансове и в крайна сметка останаха с празни ръце.

Така Арсенал се нареди до Манчестър Сити и Брайтън, които също спечелиха първите си 2 срещи за първенство, докато Кристъл Палас остана с 3 точки в своя актив, след като на старта надви новака Шефилд Юнайтед с 1:0.

В понеделник вечер Арсенал овладя инициативата скоро след началния съдийски сигнал, но постепенно домакините успяха да пренесат игровите действия около средата на терена. На няколко пъти бързите Аю, Езе и Шлуп успяваха да си освободят малко повече пространство по фланговете, но до опасни ситуации не се стигна.

Бързото преливане в атака на домакините затрудняваше халфовата линия на Арсенал. След четвърт час игра първо се получи разбъркване в наказателното поле на Рамсдейл. Защитата се справи, но Еберечи Езе опита удар от дистанция, който попадна право в ръцете на вратаря.

След половин час игра футболистите на Артета най-накрая изненадаха зашитата на Палас. След грешка в изнасянето на топката, тя стигна до Нкетиа, който с тяло се освободи от бранител. Нападателят се оказа очи в очи с Джонстън и изигра ситуацията добре, но гредата го лиши от попадение.

До края на полувремето нямаше сериозни опасности освен един далечен удар на Мартин Йодегор. Любопитна беше ситуацията с Деклан Райс, когато полузащитникът имаше проблем с лещите на очите си.

Само 5 минути след началото на втората част Арсенал спечели правото да изпълни дузпа. След заучена ситуация Нкетиа беше добре изведен. Той чукна топката пред Джонстън, който го събори в наказателното поле. Йодегор се нагърби и хладнокръвно прати топката в мрежата.

После, в рамките на 7 минути, между 60-та и 67-та, Такехиро Томиясо действа много глупаво и си изкара два жълти картона. Това още повече усложни ситуацията на позицията ляв бек. Габриел Магеляеш замени Мартинели, а в ляво на отбраната застана Букайо Сака.

В добавеното време домакините получиха шанс да изравнят. След разбъркване и грешка на вратаря, Тарик Мичел отправи шут към вратата, но прати топката над гредата.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)