3. С човек по-малко Борнемут взе точка от „Олд Трафорд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

С човек по-малко Борнемут взе точка от „Олд Трафорд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ибрахимович трябваше да бъде изгонен, после изпусна дузпа

Манчестър Юнайтед стигна само до равенство 1:1 в домакинството си от XXVII кръг срещу Борнемут, макар че гостите играха с човек по-малко през цялото второ полувреме.

Капитанът на домакините Уейн Рууни започна като титуляр за първи път от 17 декември миналата година насам. Крайният бранител Люк Шоу също бе в стартовия състав, а за последно бе сред 11-те на 29 октомври 2016 година.

Титуляр бе и голмайсторът Златан Ибрахимович, който трябваше да бъде изгонен още преди почивката, но остана на терена и изпусна дузпа след паузата.

Иначе „червените дяволи” започнаха вихрено срещата и заредиха атака след атака, докато не отриха резултата. Вратарят на гостите Артур Боруц направи чудеса от храброст до 23-ата минута, когато капитулира.

Тогава Антонио Валенсия пусна топката прострелно в наказателното поле и Маркос Рохо подложи крак, за да открие резултата със своя дебютен гол във Висшата лига след 54 мача.

Борнемут обаче успя да изравни пет минути преди почивката, след като Фил Джоунс фаулира съперник в наказателното поле. Джошуа Кинг изпълни страхотно дузпата, пращайки топката в горния ъгъл за 1:1.

Така юношата на Манчестър Юнайтед се превърна в първия футболист на Борнемут, вкарал гол на „Олд Трафорд”.

Последваха две фантастични намеси на Артур Борус, спасил последователно удари на Златан Ибрахимович и Уейн Рууни, а точно преди почивката дойде и най-дискусионната ситуация в срещата.

Първо Тайрън Мингс настъпи по главата падналия на земята Златан Ибрахимович, а малко по-късно последният си му го върна, след като го удари с лакът в пеналта. После шведът бе блъснат от Андрю Сърман, който бе изгонен с втори жълт картон, но самият Златан остана на терена, макар също да заслужаваше второ официално предупреждение.

След почивката действията се развиваха предимно в половината на гостите, които обаче успяха да удържат резултата, макар да играха с човек по-малко и да инкасираха дузпа.

В 71-ата минута Антонио Валенсия центрира отдясно и Пол Погба успя триково да запази топката в очертанията, ала тя се удари в ръката на Адам Смит и реферът посочи бялата точка.

Зад топката застана Златан Ибрахимович, но вратарят Артур Боруц успя да спаси удара му в долния ъгъл, а после и Антони Марсиал не сполучи при добавката.

В самия край Пол Погба можеше да донесе пълния комплект точки на своите, но не улучи топката от близка дистанция.

Така Манчестър Юнайтед не спечели в своя мач номер 950 във Висшата лига и остана с 599 успеха. „Червените дяволи” имат 49 точки, докато Борнемут вече е с 27 в своя актив.