3. С човек по-малко Олимпиакос вледени Рубин насред Москва - 1:0

С човек по-малко Олимпиакос вледени Рубин насред Москва - 1:0

Бивш страж на Манчестър Юнайтед дебютира за гърците, спасявайки дузпа

Гръцкият гранд Олимпиакос се поздрави с труден, но изключително ценен успех, след като спечели с минималното 1:0 гостуването си на Рубин (Казан).

Първият мач от 1/16-финалите на турнира Лига Европа се игра в Москва, при температура от -12 градуса по Целзий, като дори самото му провеждане бе под въпрос заради опасност от замръзване на терена.

В крайна сметката двубоя се проведе със седем часа по-рано, а гостите от Пирея стигнаха до благоприятен турнирен резултат, макар през последните 20 минути да играха с човек по-малко.

През първо полувреме футболистите на двата тима не създадоха много голови положения, тъй като очевидно се адаптираха към минусовите температури, а домакините от Рубин търсиха своя игрови ритъм, понеже това бе първият им мач от два месеца насам, заради зимната пауза в Русия.

През второто обаче Олимпиакос стигна до гол. В 71-ата минута испанецът Давид Фустер се възползва от неразбирателство в руската защита след изпълнен корнер и откри резултата, но буквално в ответната атака тимът му остана с човек по-малко, а Рубин получи правото да изпълни дузпа.

Заради довелото до наказателния удар нарушение стражът на гостите Мегяри бе изгонен с директен червен картон, а на мястото на голмайстора Фустер се появи дебютанта Рой Керъл.

Бившият страж на Манчестър Юнайтед спаси изпълнената от израелеца Начо дузпа и така донесе победата на своите.