3. С човек по-малко шампионът ПСЖ надви Лил на старта в Лига 1 (ВИДЕО)

С човек по-малко шампионът ПСЖ надви Лил на старта в Лига 1 (ВИДЕО)

Парижани играха над час с човек по-малко, но Лукас Моура им донесе трите точки след блестяща комбинация

Френският шампион Пари Сен Жермен откри новия сезон в Лига 1 с трудна победа с 1:0 като гост на Лил. Парижани играха над час с човек по-малко след червен картон на Рабио в 28-ата минута, но Лукас Моура им донесе успеха след почивката при отлична триходова комбинация.
На „Пиер Моро” „кучетата” и „принцовете” откриха новата кампания във вихрено темпо. ПСЖ натискаше и тормозеше съперника с много бързи комбинации по земя.

В 28-ата минута обаче Рабио получи втори жълт картон за задържане на Корчия, който му отне топката. Рабио бе получил първия си картон само 5 минути по-рано, но съдията Фотрел не се замисли и го изгони рано-рано.

Сивели стреля над целта под натиска на Давид Луис, а ПСЖ търсеше първия си успех в първия кръг от сезона след четири неуспешни опита в последните години.

Шампионите доказаха огромната си класа в 57-ата минута. Мота намери Кавани, който направи двойно с Лукас Моура и върна за Матюиди, който просто изстреля Моура зад защитата с прекрасен пас в коридор и бразилецът заобиколи вратаря Енияма, за да вкара  на празна врата първия гол във френския елит за сезон 2015/16.

Кавани не успя да засече достатъчно добре едно отлично центриране в 77-ата минута, за да удвои, но до края ПСЖ много зряло задържа преднината си без излишно напрежение пред новия си вратар Кевин Трап и започна с победа защитата на титлата.
Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал