3. С ленива игра Барсa и блестящият Меси взеха дори ненужна победа в Донецк (видео)

Каталунците чакат Реал в полуфиналите на Шампионската лига, Меси с пореден рекорд

Главният претендент за спечелването на Шампионската лига Барселона взе победа дори и в протоколния реванш на тима срещу Шахтьор в Донецк. Пеп Гуардиола пусна най-доброто, с което разполагаше, а отборът пощади сили, имайки предвид супер аванса си преди това.

За сметка на това в Шахтьор дадоха всичко от себе си, за да постигнат нещо в този двубой, но дори това и студът в Донецк не стигнаха срещу ленивия Барселона, мислещ за мача с Реал Мадрид за първенството на Испания.

Така каталунците очакват своя съперник в полуфиналите на турнира, който почти сигурно ще е пак „белия балет“ на Жозе Моуриньо.

Барселона започна малко отпуснато мача и това бе разбираемо. Ситуацията отвори някои възможности пред домакините, които по принцип играят много силно у дома.

В 6-ата минута Дъглас Коща стреля след подаване в наказателното поле, но Валдес спаси удара му. След това украинците продължиха да натискат и да владеят топката. В 11-ата минута Жадсон стреля също от недалечно разстояние, но Валдес пак бе на място.

Чак след 25-ата минута Барса се събуди и лека полека започна да владее положението на терена. В 31-ата минута Меси излезе сам срещу Пятов и се опита технично да го прехвърли, но изпълнението му не бе класно и приличаше повече на тренировъчно отиграване. Пет минути преди края на първата част и Афелай блесна, след като мина двама защитници и стреля на няколко метра от границата на пеналта, но Пятов отново предотврати попадението.

В 43-ата минута на мача обаче Меси мина всички рекорди в Испания. Той стана играчът с най-много голове в една кампания, след като вкара 48-ото си попадение във всички кампании от началото на сезона и мина по този показател бразилеца Роналдо и Фере Пушкаш. Аржентинският феноменален играч получи подаване на скорост от Даниел Алвеш, излъга двама защитници и с хубав нисък удар откри резултата.

Втората част започна в спокойно за двата отбора темпо. В един момент тя дори дотолкова се успокои, че Барса започна да играе със себе си.

При една от атаките на "блаугранас" Меси изведе отляво Афелай, който стреля фалцово с десния крак, но Пятов изби с последни усилия.

В 72-ата минута Валдес прояви световна класа при единственото положение през втората част на домакините, когато отрази удар на Макхитарян, който получи добро подаване в наказателното поле, обърна се на 180 градуса и стреля под гредата, но бе отчаян.

Малко след това пък Лео Меси, който незнайно защо остана на терена до края на мача, опита да прехвърли Пятов от границата на наказателното поле, но опитът му пак не сполучи.

В 83-ата минута пък Морено имаше страхотен шанс, но не успя да оползотвори страхотно центриране, и ударът му от воле от два-три метра премина встрани от вратата.

В последните секунди на мача пък Меси дори опита пак да вкара, показвайки истински глад за голове. Така в крайна сметка с общ резултат 6:1 и две победи изглеждащият непобедим от никой тим на Барса се класира на полуфиналите.

Шахтьор - Барселона 0:1
0:1 Меси 43'

Шахтьор: Пятов, Хъбсшман (Фернандиньо 75'), Жадсон, Луис Адриано (Морено 66'), Вилиан, Шевчук, Кобин, Дъглас Коща (Едуардо 58'), Макхитарян, Ишченко, Ракитский;
Барселона: Валдес, Алвеш, Пике (Милито 70'), Шави (Педро 66'), Вия (Жефрен 75'), Меси, Машчерано, Кейта, Бускетс, Афелай, Адриано;

Температура: 3 градуса;

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1