3. С мисъл за Барса експериментален Байерн падна от Байер (ВИДЕО+СНИМКИ)

С мисъл за Барса експериментален Байерн падна от Байер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гуардиола даде шанс на двама дебютанти, „аспирините” биха шампиона с 2:0 в Леверкузен

Байерн (Мюнхен) загуби с 0:2 визитата си на Байер (Леверкузен).

Осигурилият си титлата в Бундеслигата тим на баварците бе в доста променен състав за срещата от XXXI кръг, тъй като в сряда гостува на Барселона в полуфинален двубой от Шампионска лига.

Треньорът Пеп Гуардиола даде дебют на 22-годишният халф Рико Щрийдер, както и на появилия се като резерва нападател Лукас Гьортлер (20 г.).

Цял мач изиграха още малко познатите Митчел Вайзер и Джанлука Гаудино, ветеранът Клаудио Писаро бе титуляр и остана на терена до 72-ата минута, а 10 по-малко записа възстановеният от тежка травма Хавиер Мартинес.

Домакините пък излязоха с най-доброто, защото се борят за третото място с Борусия (Мьонхенгладбах).

Гостите първи имаха шанс да открият резултата, тъй като в 27-ата минута Марио Гьотце се озова очи в очи с Бернд Лено, успя да го финтира и стреля, но върналият се Тин Йедвай изчисти в корнер.

След паузата пък Лено спаси мрежата си след удар на Писаро, а в 55-ата минута Хакан Чалханоолу се разписа за осми път от пряк-свободен удар през кампанията и така не позволи на Мануел Нойер да се изравни с легендарния Оливер Кан и да запише 19-та суха мрежа.

В 76-ата минута отново Гьотце бе сам срещу Лено, но се подхлъзна и стреля в тялото му. Пропускът му бе наказан от резервата Юлиян Бранд, който замени Чалханоолу в 75-ата минута и в 81-ата оформи крайното 2:0.

След успеха Байер зае временно третото място с 58 точки, но Борусия (Мьонхенгладбах) може да си го върне, ако спечели неделната си визита на Херта.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито