3. Съдиите заклаха Реал Сосиедад срещу Барселона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съдиите заклаха Реал Сосиедад срещу Барселона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси спаси каталунците от загуба на "Аноета"

Барселона записа второ поредно равенство в Примера след 1:1 с Реал Сосиедад като гост, като Лионел Меси отбеляза изравнителното попадение, а домакините бяха жестоко ощетени 13 минути преди края.

За последно Барса бе победил тима от Сан Себастиан на „Аноета” през май 2007 г.

За първи път този сезон Барса не успя да запише точен удар през първото полувреме. Става дума за мачовете във всички турнири. А домакините имаха преимущество по всички статистически показатели преди почивката.

В 53-ата минута Реал Сосиедад успя и да открие резултата. Хавивер Машчерано сбърка фатално и Вела остана очи в очи с Тер Щеген, но вратарят парира. Уилиан Жозе добави с глава за 1:0. Пике беше на голлинията, но не успя да спаси влизащата топка.

Меси изравни само пет минути по-късно след страхотен пробив на Неймар. Аржентинецът вкара 10-ия си гол в Ла Лига срещу този съперник. За първи път след 293 минути пък Барса вкара гол на „Аноета”.

В 77-ата минута Реал Сосиедад беше жестоко ощетен. Вела шутира от границата на наказателното поле в гредата, топката се отби от напречната греда и тупна на голлинията. Хуанми добави отблизо, но лайнсменът бе вдигнал флага. В крайна сметка се оказа, че няма никаква засада и феновете на домакините ясно видяха това на голям екран.

Барса записва второ поредно равенство след 0:0 с Малага миналия уикенд, като остава втори, но вече с равни точки със Севиля – по 27. Реал Мадрид е лидер с 33. Реал Сосиедад сложи край на великолепната си серия от 4 поредни победи в Примера. Отборът на Еузебио Сакристан се намира на 5-ата позиция с 23 точки.