3. Сампдория запази шансове за Лига Европа, Чезена изпадна (ВИДЕО)

Сампдория запази шансове за Лига Европа, Чезена изпадна (ВИДЕО)

Удар на Ивайло Чочев бе изчистен от голлинията и Палермо падна от Аталанта у дома, Ди Натале задмина Баджо по голове в Серия А

Сампдория застана временно петото място в Серия А, даващо право на участие в квалификациите на Лига Европа, с победа 4:1 над Удинезе. Но генуезците трябва да изчакат мача между Емполи и Фиорентина по-късно тази вечер, като „виолетовите” изостават с 2 точки.

Чезена беше победен с 2:3 у дома от Сасуоло и математически изпадна, докато Аталанта спечели с 3:2 в Палермо, където Ивайло Чочев записа 90 минути. Негов удар бе изчистен от голлинията.

На „Стадио Фриули” Антонио ди Натале вкара своя гол №206 в Серия А и надмина Роберто Баджо, но Удинезе отстъпи с 1:4 от Сампдория. 206 деца носеха фланелки на трибуните, всяка с различен номер. Клубът дори поздрави Ди Натале с реклама на цяла страница във вестника. Роберто Сориано се отличи с два гола за Сампдория, а по веднъж се разписаха Африйе Акуа и Алфред Дънкан.

Аталанта удържа победата 3:2 в Палермо, за да запази шансове за оцеляване. За тяхна сметка Чезена, който беше надвит с 2:3 от Сасуоло, изпадна.

Даниеле Базели даде перфектен старт за "бергамаските" преди автогол на Синиша Анджелкович да удвои тяхната преднина. Франко Васкес върна един за Палермо, но Алехандро Гомес възстанови аванса от два гола на гостите малко след почивката.

Вратарят на Аталанта Влада Аврамов беше изгонен 34 минути преди края, след като повали Васкес, но Андреа Белоти улучи гредата от назначената дузпа.

Лука Ригони намали в 68-ата минута, но Аталанта удържа.

17-ият Аталанта дръпна с 12 точки пред Чезена три кръга преди края. Преднината спрямо 18-ия Каляри пък е 8 точки.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни

Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът на Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" с по един гол в двете полувремена

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.