3. Санчес и Жиру съхраниха шансовете на Арсенал за топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Санчес и Жиру съхраниха шансовете на Арсенал за топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" биха Саутхемптън с 2:0 като гости и са на 3 точки зад Ман Сити и на 4 зад Ливърпул

Алексис Санчес и Оливие Жиру съхраниха шансовете на Арсенал за топ 4 и място в Шампионска лига с голове през втората част за успеха с 2:0 в гостуването на Саутхемптън в отложена среща от Висшата лига. Така Арсенал събра 66 точки на пето място и е на 3 зад Манчестър Сити с равни срещи и на 4 зад Ливърпул, който е мач повече.

Тази вечер на „Сейнт Мерис” Арсен Венгер направи само една промяна от 11-те, които победиха Манчестър Юнайтед и тя беше принудителна, защото Лоран Косчелни получи травма в прасеца и бе заменен от Шкодран Мустафи в защита.

„Светците” преследваха трета поредна домакинска шампионатна победа над Арсенал от 1985-а насам, но каквото и да направят ще завършат сезона с най-лошия си точков актив от завръщането във Висшата лига през сезон 2012/13 насам. Южняците нямаха победа над отбор от топ 6 през кампанията.

Саутхемптън отстъпваше инициативата на своя гост, но „артилеристите” играеха в пешеходно темпо през първата част и беше много трудно така да затруднят добре подредената защита на Клод Пюел.

Точно когато темпото се повиши Алекс Окслейд-Чембърлейн получи контузия и беше заменен от Ектор Бейерин в 36-ата минута.

Маноло Габиадини опита да изненада Петър Чех от пряк свободен удар, но малко пресили изстрела. Петър Чех обаче трябваше да се намесва след снаряд на Нейтън Редмънд и сякаш къбото облиза и напречната греда, излизайки в корнер след намесата на стража.

Арсенал не създаде нищо опасно до почивката, но Венгер събуди отбора си за второто полувреме, което започна със съвместен пропуск на Рамзи и Уелбек. Уелският национал стреля веднага след центриране на Бейерин, а опитът на Уелбек да пренасочи в мрежата мина встрани.

След час игра Месут Йозил подаде на Алексис Санчес, който с едно движение нагласи на левия крак и елиминира Стивън и Йошида, преди да порази близкия ъгъл за 1:0.

Клод Пюел пусна Шейн Лонг и Софиан Буфал в търсене на промяна, а 13 минути преди края Габиадини пропусна голям шанс и не уцели топката отблизо пред вратата на Петър Чех. Буфал опита да покаже, че може да излъже сам целия отбор на Арсенал и почти го направи, но ударът му беше ужасно неточен.

Арсенал подпечата трите точки 7 минути преди края на редовното време. Алексис Санчес центрира отлично на втора греда, а там Рамзи хитро с глава пусна за Жиру на празна врата за 2:0.