3. Съндърланд нанесе звучен шамар на Челси на "Стамфорд Бридж" и си тръгна с класическа победа (видео)

Момчетата на Стив Брус напляскаха много лошо разпасаната команда на Карло Анчелоти

Английският шампион Челси претърпя изключително унизителна и злощастна домакинска загуба с 0:3 от средняка Съндърланд.

Това "чудо" стана факт в двубой от 13-ия кръг на Висшата лига, който се игра на "Стамфорд Бридж".

Момчетата на Карло Анчелоти бяха изключително слаби и не успяха да направят нищо, за да се противопоставят на укриления тим на Стив Брус.

През първото полувреме Петър Чех спаси няколко много опасни удара към своята врата.

На два-три пъти много добри положения пред чешкия национал бяха пропиляни от намиращия се в страхотна форма ганайски голаджия Асамоа Гиян.

Все пак логичното през първата част се случи в 45-ата минута, в която Недум Онуоха успя да се справи с опеката на Микел, Босингва и Иванович и след това откри резултата в полза на "черните котки".

Преднината на Съндърланд бе напълно заслужена, тъй като гостите бяха по-добрият отбор на терена през първото полувреме.

Всичко очакваха, че домакините ще реагират мигновенно през втората част, но това не стана, тъй като в 52-ата минута Асамоа Гиян удвои преднината на гостите.

Ганаецът бе изведен сам срещу Чех и прокара топката под плонжа на бившия страж на Рен, за да удвои преднината на своя тим.

Натискът на гостите продължи, въпреки двата отбелязани гола, и в 86-ата минута юношата на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек тотално довърши гвардията на Карло Анчелоти и оформи крайния резултат.

След загубата, авансът на Челси пред втория Арсенал е само две точки.

Челси - Съндърланд 0:3
0:1 Онуоха 45
0:2 Гиян 52
0:3 Уелбек 86

Челси: Чех, Ашли Коул, Иванович, Ферейра, Босингва, Микел, Рамиреш (69 Макекрън), Жирков (75 Какута), Малуда (58 Калу), Анелка, Дрогба

Съндърланд: Гордън, Бардсли, Търнър, Ричардсън, Онуоха, Брамбъл, Кетърмоул (94 Риверос), Зенден, Хендерсън, Уелбек (90 Ал-Мухамади), Гиян (83 Малбранк)

Шаби Алонсо напуска Леверкузен след края на сезона?

Испанският специалист може да поеме Реал Мадрид

Нотингам изпревари Манчестър Юнайтед с дебютен домакински успех (ВИДЕО)

След 1:0 над Кристъл Палас

Лас Палмас с първа победа в Ла Лига (ВИДЕО)

10 от Валенсия паднаха вкъщи с 2:3 след обрат в битката на дъното

В Италия: Монца се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

След класика при визитата си на Верона в Серия А

Тиаго Мота: Трябва да продължим да се подобряваме

Старши треньорът на Ювентус вярва в добрата игра на отбора

Микел Мерино сравни Арсенал с баскетболен отбор

"Понякога е лудост, когато се разхождам по коридорите в базата"

Клубовете от Висшата лига обсъждат утре промени във финансовите правила

Предложението е на Манчестър Сити

Атлетико Мадрид и Барселона играят в Маями?

Хавиер Тебас има желание да провежда мачове от Ла Лига в други континенти по примера на САЩ

Анчелоти: Искам Мбапе да вкарва голове, не да пресира

"Искам от него същото, което изисквах и от Карим Бензема", заяви треньорът на Реал Мадрид