Съндърланд разби Кардиф и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

„Черните котки” спечелиха с 4:0 домакинството си от XXXVI кръг на английската Висша лига

Съндърланд победи като домакин Кардиф Сити с 4:0 в мач от XXXVI кръг на английската Висша лига и така поне временно се измъкна от зоната на изпадащите.

С две попадения за успеха се отличи Конър Уикъмб, който откри резултата в 26-ата минута, а в 86-ата оформи крайния резултат.

В добавеното време на първото полувреме пък бе отсъдена дузпа за домакините, която Фабио Борини реализира за 2:0, а крайният бранител на гостите Хуан Кала бе изгонен с директен червен картон.

„Черните котки” се възползваха от численото си предимство и вкара нови два гола през втората част. Емануеле Джакарини в 76-ата минута направи резултата класически , а Уикъм сложи точка на спора четири минути преди края на редовното време.

За Съндърланд това е осма победа за сезона, с която тимът се изкачва до 18-ото място и е с мач по-малко от първия изпадащ Норич. Кардиф Сити регистрира 20-а загуба и остана на последна позиция в подреждането.