3. Съндърланд се опита да се надиграва с шампиона на "Етихад", но загуби (ВИДЕО)

Съндърланд се опита да се надиграва с шампиона на "Етихад", но загуби (ВИДЕО)

"Гражданите" спечелиха с 3:0 срещу "черните котки" в мач от 7-ия кръг на Висшата лига

Английският шампион Манчестър Сити победи с 3:0 Съндърланд в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се проведе на „Етихад Стейдиъм”, а „черните котки” се опитаха да се надиграват със съперника, но така и не достигнаха до попадение във вратата на Джо Харт. „Гражданите” пък отбелязаха три гола и по този начин спечелиха мача с 2:0 и се поздравиха с трите точки.

Двубоят започна отлично за Манчестър Сити. Тимът на Роберто Манчини откри резултата още в 5-ата минута, когато Александър Коларов със страхотно изпълнение забоде кълбото в горния десен ъгъл на вратата на Симон Миноле, правейки резултата 1:0. Стефан Сесеньон можеше да възстанови равенството в 11-ата минута, но ударът му от около 15 метра не попадна в рамките на вратата.

Последваха няколко положения за „гражданите”. В 17-ата минута Марио Балотели стреля неточно, а три по-късно Пабло Сабалета бе близко до гола, но Симон Миноле спаси. Карлос Тевес също се отчете с пропуск, след като отправи удар, който обаче не попадна в очертанията на вратата. В 31-ата минута Александър Коларов стреля отдалеч, но кълбото излезе в аут. До почивката Марио Балотели, Карлос Тевес и Гарет Бари се отчетоха с пропуски за домакините, а на два пъти добри ситуации за Съндърланд не успя да реализира Стивън Флетчър.

В началото на втората част Стивън Флетчър и Себастиан Ларсон отправиха изстрели, но топката не се озова в мрежата на домакините. В следващите минути Яя Туре можеше да вкара, но Симон Миноле отрази изстрела на халфа на Манчестър Сити. С пропуски се отчетоха и Мика Ричардс и Марио Балотели.

В 58-ата минута се стигна до нова ситуация пред Мика Ричардс, но ударът на бранителя бе спасен от Симон Миноле. Две минута по-късно резултатът стана 2:0. Серхио Агуаро се разписа за 2:0, след като с десния крак прати кълбото в мрежата на гостите след центриране на Александър Коларов.

В 69-ата минута Карлос Тевес стреля, но ударът му не попадна в очертанията на вратата. В следващите минути Мика Ричардс и Яя Туре имаха възможности за отбелязване на гол, но не успяха да ги оползотворят.

До края на двубоя „гражданите” успяха да достигнат до още един гол, след като в 89-ата минута Джеймс Милнър успя да се разпише за домакините и по този начин оформи крайното 3:0.

След тази победа Манчестър Сити вече е с актив от 15 точки и е на 2-ото място. Съндърланд е 13-ти със 7 пункта.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)