3. Съндърланд се подигра с Фулъм в Лондон и се отлепи от дъното (ВИДЕО)

Съндърланд се подигра с Фулъм в Лондон и се отлепи от дъното (ВИДЕО)

Бербатов с цял мач при тежка загуба с 1:4 от "черните котки", Уест Хем би Кардиф с 2:0

Съндърланд нанесе съкрушителна победа на Фулъм, след като спечели с категоричното 4:1 гостуването си в Лондон и по този начин се измъкна от последната позиция в класирането, която заемаше преди началото на XXI кръг от Висшата лига.

Цял мач за домакините записа българският нападател Димитър Бербатов, но той не направи най-силния си мач и ще се запомни само с един пропуск още в началото на срещата.

В деветата минута Митко стреля с глава след изпълнение на корнер, но ударът му от близка дистанция попадна право в ръцете на вратаря на гостите.

Този на домакините пък имаше известна вина за първите три попадения на гостите, за които блесна Адам Джонсън. Tой се отчете с хеттрик и асистенция, след като откри резултата в 29-ата минута. Тогава Джонсън бе точен от пряк-свободен удар, а малко преди почивката асистира на Ки Сунг-Йонг (’41) за второто попадение в срещата.

След почивката Фулъм успя да върне един гол, тъй като Стив Сидуел се разписа в 52-ата минута след изпълнен от Деймиън Дъф корнер, ала 17 минути по-късно Ки върна жеста на Адам Джонсън и асистира за втория му гол в срещата. Третият пък падна пет минути преди края на редовните 90, когато крилото оформи своя хеттрик и крайния резултат в мача от дузпа.

С успеха си „черните котки” събраха 17 точки и изпревариха по голова разлика Кристъл Палас, тъй като новаците загубиха с 0:2 визитата си на Тотнъм.

С по 18 точки в актива си пък вече са Уест Хем и Кардиф Сити, след като „чуковете” спечелиха с 2:0 гостуването си в Кардиф. Точни за лондончани бяха Карлтън Коул (’42) и Марк Нобъл, разписал се в третата добавена минута на срещата.