3. Сърцат обрат за Блекбърн срещу Арсенал – 2:1

Сърцат обрат за Блекбърн срещу Арсенал – 2:1

Отборът на Блекбърн постигна последна домакинска победа за сезона, след като стигна до хубав обрат срещу тима на Арсенал, побеждавайки с 2:1

Отборът на Блекбърн постигна последна домакинска победа за сезона, след като стигна до хубав обрат срещу тима на Арсенал, побеждавайки с 2:1. Срещата се игра на стадион „Иууд Парк” и бе от програмата на 37-ия предпоследен кръг на английската Висша лига.

Така дойде 14-ата минута, когато лондончани успяха да открият резултата. Тогава Насри центрира от корнер, Саня отклони към задната греда, където непокритият Ван Перси не сбърка отблизо с глава – 1:0.

След гола темпото на игра спадна значително и двата тима рядко намираха път към противниковата врата. С течение на времето играта все по-често оставаше в центъра на терена и крилата на двата тима изглеждаха малко пасивни.

Ситуацията продължи да е такава до 43-ата минута, когато Дън взриви „Иууд Парк”, след като засече отблизо центрирана топка отдясно на Андрюс – 1:1. До края на полувремето не падна нов гол и така двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Втората част започна доста бавно и двата отбора не изглеждаха много мотивирани да променят това. В 67-ата минута обаче Силвестре можеше да си отбележи автогол след едно центриране на Педерсен, но извади късмет и кълбото излезе в аут.

В следващата минута обаче феновете на домакините все пак отново изпитаха неистовата радост от гола, след като Самба засече с глава центриране на Педерсен – 2:1. Заслуга за това попадение имаше и вратарят на „топчиите” Фабиански, който увисна при центрирането и не успя да се намеси при изстрела с глава на капитана на домакините.

След попадението Блекбърн се прибра в своята половина и зачака възможностите си контраатака. В 70-ата минута Дън шутира опасно от фаул, но топката премина близо до дясната сглобка на Фабиански. До края нов гол не падна и така Блекбърн се поздрави със заслужена победа на лондонския Арсенал.

След равенството Блекбърн се изкачи на 10-о място в класирането с актив от 47 точки. Гостите от Арсенал пък остават 3-и със 72 спечелени точки.

Блекбърн – Арсенал 2:1

0:1 Ван Перси 13’