3. САЩ се пребори за 2:2 в Русия (+ВИДЕО)

САЩ се пребори за 2:2 в Русия (+ВИДЕО)

"Сборная" на два пъти повеждаше, янките избегнаха загуба с късен гол секунди преди края

Русия и САЩ направиха 2:2 в драматичен приятелски мач на стадион „Кубан” в Краснодар. Изравнителен гол на Микел Дискреруд в добавеното време отне победата на „Сборная”, а янките на два пъти бяха изоставащи, но не загубиха мача.

Срещата започна отлично за домакините. САЩ загубиха топката след пряк свободен удар, а абсолютният дебютант за Русия Фьодор Смолов се разписа покрай Тим Хауърд за 1:0. При гола обаче нападателят на Анжи се контузи и бе заменен след само 11 минути игра.

До почивката Русия имаше превес, но Тим Хауърд с няколко добри спасявания предотврати нов гол. Пред другата врата Габулов блокира удар на Гомес, а Гуудсен стреля право във вратаря.

На почивката Фабио Капело замени Александър Кержаков и премести Кокорин в центъра на атаката.

След паузата именно Кокорин опита да си изпроси дузпа, но реферът Никола Рицоли правилно му показа жълт картон за симулация, след като Тим Хауърд излезе да го пресрещне.

Фабиан Джонсън изведе Жози Алтидоре сам срещу Габулов, но нападателят не можа да си спре топката.

САЩ натиснаха в търсене на изравнителен гол след средата на втората част и стигнаха до него. След извеждащ пас от центъра, Хуан Агудело върна с глава за Майкъл Брадли и халфът с воле от въздуха вкара великолепен гол, при който кълбото се удар в лявата греда и влетя в мрежата за 1:1 след 76 минути.

Гостите бяха по-активни в края, но Русия стигна до нов гол и пак излезе напред.

След бързо изпълнение на фаул Гуудсен свали на земята Артьом Дзюба в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Роман Широков прати вратаря в грешния ъгъл за 2:1 в 84-ата минута.

САЩ не се предаде и се пребори за реми в третата минута на добавените четири. Дълго центриране напред бе слабо избито към границата на наказателното поле, където Микел Дискеруд стреля и след рикошет топката пак бе в мрежата – 2:2 в края.

Пьотровски приключи с Полша

Халфът на Лудогорец се прибира по-рано в Разград

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача