3. Саутхемптън и два автогола сведоха до минимум шансовете на Евертън за топ 4 (ВИДЕО)

"Кармелите" паднаха с 0:2 при визитата на "светците" и остават на точка зад Арсенал, който получава шанс да се откъсне

Евертън си вкара два автогола и загуби с 0:2 визитата на Саутхемптън в първа среща от 36-ия кръг на Висшата лига. Загубата на "карамелите" дава шанс на Арсенал да се откъсне с 4 точки напред на 4-ото място, ако лондончани успеят да бият у дома Нюкасъл в понеделник.

Над 31 000 зрители на "Сейнт Мери" видяха силен мач за "светците", които прекъснаха своята серия от три поредни мача без успех. Целият мач беше съпътстван от много претенции за дузпи, но Майкъл Оливъ не ги уважи нито веднъж.

Джей Родригес липсваше на Саутхемптън, докато контузията на Кевин Миралас отнемаше от остротата в играта на "сините". Домакините поведоха скорострелно още в първата минута. Рики Ламбърт центрира отляво и под натиска на Сам Галахър, Антолин Алкараз вкара в собствената си врата на първа греда - автогол и 1:0.

Удар на Галахър нацели ръката на Джон Стоунс в 5-ата минута, но съдията не се трогна от протестите на домакините за дузпа. Ламбърт отново се справи отлично на фланга и центрира за Стивън Дейвид, но ударът мина на сантиметри от гредата.

Евертън играеше слабо и си вкара втори автогол в 31-ата минута. Натаниел Клайн надигра Бейнс и центрира, а на втора греда Шеймъс Коулман не можа да се махне от пътя на топката, тя се удари в него и стана 2:0 с още един автогол.

Лукаку изпусна единственото добро положение за "карамелите" преди почивката.

Рики Ламбърт разтресе напречната греда от пряк свободен удар след час игра, а две минути по-късно Леон Озмън беше спънат в наказателното поле от Ловрен, но реферът странно замълча отново и не отсъди дузпата.

Центриране на Лалана за трети път уцели Стоунс в ръката вътре в пеналта и за пореден път Майкъл Оливър не посочи бялата точка, а до края Евертън не намери сили да се върне в мача и загуби.

Евертън остава пети с 69 точки и изостава с една от четвъртия Арсенал. Саутхемптън също запазва осмата позиция, но вече има 52 точки и е на 5 зад Манчестър Юнайтед.