3. Саутхемптън надви Лестър с гол на Алкарас и се отлепи от дъното (ВИДЕО)

Саутхемптън надви Лестър с гол на Алкарас и се отлепи от дъното (ВИДЕО)

"Светците" стигнаха до много ценна победа

Саутхемптън се наложи над Лестър с 1:0 на „Сент Мери Стейдиъм“ в мач от 26-ия кръг във Висшата лига. Единственото попадение за „светците“ бе реализирано от новото попълнение на тима – Карлос Алкарас, 35-ата минута. След този успех Саутхемптън се изкачва до 19-а позиция във Висшата лига с актив от 21 точки, докато Лестър е на 15-о място с 24 пункта.

Двубоят започна с натиск на домакините, които в 31-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, след като Тимоти Кастан игра с ръка в собственото си наказателно поле. Джемйс Уорд-Праус се нае изпълнението на дузпата, но не успя да реализира, след като Дани Уорд отрази.

Че Адамс намери Карлос Алкарас, който с прецизен удар в наказателното прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Дани Уорд, за да изведе Саутхемптън напред в резултата в 35-ата минута.

Лестър бе по-активният в първите минути на второто полувреме. В 49-ата минута след центриране в наказателното поле на „светците“ Келечи Ихеаначо засече в долния десен ъгъл, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Гавин Базуну.

Келечи Ихеаначо овладя топката на границата на наказателното поле в 66-ата минута и отправи удар, който прелетя на сантиметри над напречната греда.

Секу Мара шутира от далечна дистанция в 87-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата.

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона