3. Счесни спаси 10 от Арсенал от загуба в Саутхемптън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Счесни спаси 10 от Арсенал от загуба в Саутхемптън (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Светците” пропуснаха да се поздравят с победа над лидера в класирането

Отборът на Арсенал завърши наравно като гост на Саутхемптън в мач от 23-тия кръг на Висшата лига. „Артилеристите” трябва да благодарят на вратаря си Войчк Счесни, който отрази няколко удара в последните минути и по този начин спаси точката за тима си.

Двубоят на „Сейнт Мери” започна добре за домакините, като те откриха още в 21-вата минута чрез Жозе Фонте. В началото на втората част „топчиите” успяха да обърнат резултата до 2:1 в своя полза след голове на Оливие Жиру и Санти Касорла. Само две минути по-късно Адам Лалана оформи крайното 2:2.

Още в осмата минута домакините можеха да открият резултата, но Счесни спаси удар на Галахър. Отбраната на „артилеристите” не успя да изчисти една топка, шотландецът се възползва от това и стреля, но стражът на гостите се справи.

В 21-вата минута „светците” се възползваха от по-добрата си игра и поведоха. Соченият за трансферна цел на Манчестър Юнайтед Люк Шоу центрира към далечната греда, където Фонте надскочи Начо Монреал и с глава отбеляза.

Саутхемтън продължи да доминира и след това. Още две възможности се откриха пред Сам Галахър, като нападателят пропусна и двете. Първо – шотландецът не успя да се възползва от грешка на Санти Касорла и отблизо изпрати топката в аут, след което негов удар бе спасен от Счесни.

В края на полувремето Лоран Косчелни можеше да възстанови равенството, но ударът му с глава бе спасен от Боруц.

„Артилеристите” започнаха ударно втората част и в рамките на пет минути обърнаха до 2:1. В 48-ата минута Оливие Жиру бе намерен в наказателното поле и с фин удар с пета прати топката в мрежата на домакините.

В 52-рата Санти Касорла направи 2:1. След добър пробив на Месут Йозил отдясно, германецът намери Касорла пред наказателното поле и испанецът с прецизен удар намери долния ляв ъгъл на Боруц.

Само две минути по-късно обаче Адам Лалана отново изравни. Джей Родригес проби отляво и намери в наказателното поле Лална, който фронтално срещу вратата не пропусна.

В средата на втората част прекрасен пробив на Йозил завърши с удар в напречната греда. Германският национал преодоля четирима футболисти на „светците” и стреля неспасяемо за Боруц, но напречната греда спаси домакините.

Десетина минути по-късно Родригес също можеше да донесе успеха на своя тим, но блестящата реакция на Счесни спаси точката за Арсенал. След прекрасен пас на Лалана, деветката на домакините остана сам срещу стража на „артилеристите”, но Счесни запази самообладание и не позволи да бъде преодолян за трети път.

В 80-ата минута Арсенал остана с човек по-малко на терена заради безумно нарушение на Матийо Фламини с двата крака напред срещу Шнайдерлин.

Пет минути преди края на двубоя домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Лоран Косчелни, но реферът Лий Мейсън замълча.
Войчек Счесни имаше изключително много работа в последните минути, като нови две негови намеси спасиха Арсенал от загубата. Първо – полякът се справи с рикоширал удар на Шоу, като само минута по-късно и Фонте бе разколебан.

Равенството оставя Арсенал начело на Висшата лига с 52 точки, но вторият Манчестър Сити и третият Челси ще имат възможност да детронират „артилеристите” от лидерската позиция още този кръг. Саутхемптън остава девети с 32 точки.

Ето и всички резултати от играните до момента срещи от XXIII кръг на Висшата лига:

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични