3. Селта отново вкара 4 гола на Барселона (ВИДЕО)

Селта отново вкара 4 гола на Барселона (ВИДЕО)

Каталунците за първи път от 9 години допускат 3 гола през първото полувреме

Селта победи Барселона в мач от седмия кръг на Примера дивисион. Пред 20 901 зрители на „Естадион де Балайдос” каталунците отстъпиха с 3:4.

През миналия сезон отново отборът на Селта вкара четири гола на Барса – при успеха с 4:1 през септември.

Освен това, за първи от 9 години насам Барселона допусна 3 гола през първото полувреме.

Драмата в сблъсъка бе до последния момент. Защитникът Жерар Пике бе точен на два пъти, Неймар също се разписа. Бразилецът бе много близо да донесе равенството в 89-ата минута, когато отправи удар с глава, но топката мина над вратата.

В добавеното време пред Пике също се откри отлична възможност да оформи своя хеттрик. Въпреки това, той ще започни този мач, защото е първият му, в който бележи два гола.

Точни за Селта бяха Систо, Аспас, Ернандес, а Жереми Матийо си вкара автогол.

Селта печели два поредни домакински мача срещу този съперник за първи път от серията си от 2002 до 2004 г., когато спечели три.

В 22-ата минута Марк-Андре Тер Стеген не подаде точно към Серхио Бускетс, топката беше загубена пред наказателното поле, Аспас бързо изведе Систо, а той сам срещу вратаря не сгреши и откри резултата.

След десет минути домакините удвоиха преднината си. Точен бе Аспас. Той успя да се пребори със съпротивата на Пике, нахле в наказателното поле и с диагонален удар вкара.

Минута след втория гол падна и третият. Матийо направи опит да пречесе центриране на Даниел Вас, но прати топката във вратата си.

След почивката Андрес Иниеста влезе на мястото на Рафиня. Опитният полузащитник записа своя мач номер 600 за Барса. В 58-ата минута именно той бе в основата за първия гол на "блаугранас". Той центрира Пике се извиси и с глава направи 1:3.

В 63-ата минута Андре Гомеш беше фаулиран в наказателното поле. Неймар успя да излъже вратаря и вкара дузпата за 3:2. Малко след гола Неймар поиска нова дузпа за нарушение на Уго Майо срещу него.

В 77-ата минута Тер Стеген допусна сериозна грешка. Той получи топката на крак и я изрита в главата на Пабло Ернандес, който записа името си сред голмайсторите, като топката се удари в гредата и влезе в мрежата.

Барселона реализира третия гол в 87-та минута, когато Денис Суарес навърза трима играчи, след което сложи топката на главата на Пике, който отблизо вкара своя втори гол в срещата.

Барселона допусна втора загуба от началото на сезона и остава на четвърто място във временното класиране с 13 точки, колкото има и петия Виляреал.

Атлетико Мадрид е лидер с 15 точки, колкото има и вторият Реал Мадрид, а Севиля е трети с 14 точки.