3. Селта се измъкна от дъното с драматичен успех над Сарагоса

Селта се измъкна от дъното с драматичен успех над Сарагоса

Галисийците стигнаха до успеха с попадение във втората минута на добавеното време

Селта победи гостуващия Сарагоса с 2:1 в последен мач от 32-ия кръг на испанското футболно първенство. Така тимът от Виго събра 27 точки и измести съперника от предпоследното място в класирането.

Галисийците стигнаха до успеха с попадение във втората минута на добавеното време на Марио Бермехо, който засече центриране в наказателното поле на Фабиан Ореяна.

Гостите откриха резултата в 26-ата минута, когато Кристиан Съпунару вкара с глава след центриране на Апоньо. Осем минути преди почивката Алекс Лопес изравни също с глава след подаване на Аугусто Фернандес. С победния гол в края Селта се доближи само на две точки от спасителната зона.

"Това попадение и изключително ценна в борбата на за оцеляване в елита. Имахме проблеми в началото, допуснахме гол, но успяхме да се преборим за победата", коментира след срещата Бермехо.