3. Селта унижи Барселона с 4:1 (ВИДЕО)

Селта унижи Барселона с 4:1 (ВИДЕО)

Първа загуба за сезона за каталунците

Селта нанесе първа загуба в Примера дивисион на Барселона. Тимът разгроми европейския клубен шампион като домакин с 4:1 и се изравни на върха в класирането с Реал Мадрид.

Двубоят започна с шанс за Меси в 11-ата минута, но шутът му бе спасен от Алварес.

Домакините нанесоха своя удар през тази част в рамките на около две минути.

Първо в 28-ата Нолито от малък ъгъл прехвърли Тер Щеген след пас Орейана от левия фланг.

Веднага след това завърналия се за Барса Пике допусна груба грешка и позволи на Аспас да се освободи около централния кръг от опеката му и да реализира за втори път.

До края на полувремето Барселона така и не намери отговор.

На всичкото отгоре ситуацията допълнително се влоши през вторите 45 минути, макар че Барса пропусна няколко положения в самото начало. Първо Нолито не вкара срещу Тер Щеген, но в 55-ата минута резултатът стана класически. Целият отбор на Селта бе в половината си, когато Аспас открадна топката и преодоля Алвеш, а след това с лекота се справи с Тер Щеген.

В следващите минути Барселона се събуди и създаде няколко положения. Поредица блестящи спасявания направи Серхио Алварес.

Заслужено каталунците стигнаха до гол в 80-ата минута. Тогава Меси находчиво намери Неймар, който вкара от воле.

Селта обаче не се стресна и веднага след това оформии крайното 4:1. След поредната грешка на Пике Гидети реализира.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)