3. Селтик стигна дъното, отпадна от Европа от Сион

Селтик стигна дъното, отпадна от Европа от Сион

Другият шотландски гранд - Рейнджърс, също се сбогува с европейските си мачове за този сезон

Шотландският гранд Селтик записа една от най-срамните страници в историята си, след като отпадна от турнира Лига Европа след поражение с 1:3 от швейцарския Сион. Срещата се игра на стадион „Турбилон”, а първият мач в Глазгоу завърши при нулево равенство.

Двубоят започна ужасяващо за шотландците, които останаха с човек по-малко още във 2-та минута. Тогава Майсторович спъна противников състезател в наказателното си поле, за което реферът даде и дузпа за Сион. Зад топката застана Паскал Фейндуно, който бе безгрешен за 1:0.

При този резултат завърши и първата част, а в 63-ата минута Фейндуно покачи на 2:0. В 78-ата Мългрю върна надеждите на „детелините”, ала те бяха изпепелени в 82-ата, когато Сио оформи и крайното 3:1 и прати Сион в групите на Лига Европа.

Другият шотландски гранд - Глазгоу Рейнджърс, завърши при равенство 1:1 домакинството си на Марибор и по този начин се сбогува с участието си в европейските клубни турнири за този сезон. В първия двубой от плейофния кръг словенците бяха спечелили с 2:1 и след общ резултат 3:2 продължиха в груповата фаза.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)