3. СЕНЗАЦИЯ: Селта измъкна точка от Барса на "Ноу Камп"! (ВИДЕО)

СЕНЗАЦИЯ: Селта измъкна точка от Барса на "Ноу Камп"! (ВИДЕО)

Каталунците се издъниха - 2:2

Лидерът в Испания Барселона стигна до 2:2 срещу Селта в домакинския си мач от 14-ия кръг на Ла Лига и за втора поредна среща в Примера дивисион "каталунците" не взеха трите точки. Така Валенсия има шанс да се доближи само на две точки до върха, ако победи Хетафе в понеделник вечер.

Домакините очаквано започнаха по-активно срещата и задържаха по-продължително топката. Въпреки това в 20-та минута Яго Аспас откри за Селта. Нападателят беше изведен с перфектен пас зад защитата, комбинира с Макси Гомез, който не успя да преодолее Тер Щеген, но отново Аспас вкара топката в мрежата.

Каталунците реагираха светкавично и в 22-та минута Лионел Меси изравни след комбинация между Суарез и Паулиньо и точен удар с левия крак.

След почивката Барса продължи да е по-добрият отбор и логично в 62-та минута Суарез беше намерен от Алба, след като преди това крилото получи перфектен пас от Меси в коридор и уругваецът изведе отбора си напред в резултата. Идентично на ситуацията в първото полувреме, равенството се върна бързо на таблото. В 70-та минута Апсас напредна отдясно и върна топката към Макси Гомес, който реализира за 2:2.

До края на срещата Барселона опита всичко възможно и около наказателното поле на гостите беше напечено, но до нов гол не се стигна. Така "каталунците" събраха 36 точки на върха, а Селта са осми с 18 пункта.