3. Сензация: Жирона посрами Реал, аржентинец вкара 4 на столичани (ВИДЕО)

Сензация: Жирона посрами Реал, аржентинец вкара 4 на столичани (ВИДЕО)

„Белия балет“ абдикира от титлата след 2:4 от новаците в „Ла Лига“

Реал (Мадрид) се сбогува с надеждите си за титла в Испания, след като понесе сензационна загуба с 2:4 при визитата си на Жирона от XXXI кръг на „Ла Лига“.

Играещият под наем от САЩ аржентинец Валентин Кастелянос се превърна в герой за новаците, тъй като реализира и 4-те попадения.

Така той се превърна в първият футболист през 21-и век, вкарал 4 пъти на мадридчани в шампионатен мач.

Винисиус Жуниор и Лукас Васкес бяха точни за столичани, които остават втори в класирането с 65 точки, на цели 11 от лидера Барселона, при това с мач повече.

Жирона от своя страна вече е 9-и в класирането с 41 точки в своя актив.

Гостите, които бяха с няколко промени в състава си, първи организираха опасна атака пред вратата на противника. Още в първата минута Родриго получи добър извеждащ пас и стреля, но защитата на Жирона блокира удара му.

Домакините поведоха в 12-ата минута, когато Валентин Кастеянос засече топката след центриране на Мигел Гутиерес и с глава вкара за 1:0. Пак Кастеянос бе точен в 24-ата минута, правейки резултата 2:0 след контраатака на Жирона.

Реал Мадрид намали в 34-ата минута след като Винисиус Жуниор се възползва от отличен пас на Марко Асенсио и реализира за 1:2.

Веднага след почивката обаче, още в 46-ата минута Валентин Кастеянос оформи своя хеттрик с трети гол във вратата на Реал Мадрид за 3:1, а в 62-ата отново той се разписа с глава за 4:1.

Лукас Васкес върна едно попадение за гостите за 2:4 след подаване от Винисиус Жуниор, с което оформи крайния резултат.

В друг двубой от кръга Осасуна надигра Кадис с 1:0 като гост. Успехът бе трети в последните четири мача на Осасуна в Ла Лига, като тимът се доближи до топ 6 и заема осмо място с 44 точки към момента. Отборът на Кадис вече три срещи е без победа в шампионата и остава на 15-а позиция с 32 точки.

Победният гол бе дело на Рубен Гарсия в 62-ата минута. Гостите приключиха мача с човек по-малко заради директния червен картон, който влезлият като резерва мароканец Абде Езалзули получи в 85-ата минута.