3. Сензацията е факт! Четвъртодивизионният Брадфорд се разправи с Арсенал в Кепитъл Уан Къп (+ВИДЕО)

"Артилеристите" са аут от надпреварата, след като загубиха от четвъртодивизионния тим след изпълнение на дузпи

Отборът на Брадфорд сътвори една от сензациите в тазгодишното издание на турнира Кепитъл Уан Къп. Четвъртодивизиониият тим отстрани Арсенал след изпълнение на дузпи в мач от четвъртфиналите на надпреварата и по този начин си осигури място в полуфиналната фаза. Редовното време на срещата завърши наравно – 1:1, а резултатът бе същият и след края на двете продължения по 15 минути. При дузпите обаче Брадфорд успя да надделее с 3:2 и по този начин се класира за полуфиналите на Кепитъл Уан Къп.

Една от първите по-интересни ситуации пред двете врати в мача на „Корал Уиндоус Стейдиъм” бе в 10-ата минута, когато Томас Вермален засече с глава центриране в наказателното поле, но кълбото премина над напречната греда. Последва и възможност пред Лукас Подолски, но германският нападател на „артилеристите” стреля неточно.

Брадфорд пък успя да излезе с гол напред в 16-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле от корнер, където играч на домакините я отклони с глава, а след това Гари Томпсън я прати в мрежата на гостите за 1:0.

До почивката Арсенал се опита да изравни и гостите пропиляха няколко добри възможности, една от най-чистите от които бе в 38-ата минута, когато удар на Франсис Коклин срещна страничната греда. Малко след това Жервиньо направи непростим пропуск, след като бе намерен на чиста позиция на няколко метра от голлинията, но не успя да прати кълбото в опразнената врата, а стреля в аут.

В самия край на първата част Брадфорд имаше шанс да отбележи втори гол, но след удара на Наки Уелс, кълбото се отби в дясната греда.

През втората част Арсенал осъществи сериозен натиск и по-интересните събития на терена се развиха в половината на Брадфорд. Домакините така и не съумяха да застрашат с нещо Войчех Шчесни през вторите 45 минути.

”Артилеристите” на няколко пъти създадоха до добри голови ситуации, като Аарън Рамзи можеше да вкара в 54-ата минута, но не намери очертанията на вратата. Жервиньо също се отчете с неточен изстрел, а в 70-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн нанесе страхотен удар, но вратарят Мат Дюк с добра намеса отрази.

Пропуски направиха и Маруан Шамак и Джак Уилшир, а в 88-ата минута силните изяви на Арсенал доведоха до резултат, след като тимът на Арсен Венгер успя да възстанови равенството. Томас Вермален забоде кълбото с глава в мрежата на домакините и върна гостуващия тим в мача. До края на редовното време не се стигна до нови голове и така мачът влезе в продължения.

Арсенал бе по-настоятелният тим по време на двете продължения по 15 минути, като създаде няколко нови много добри възможности пред Мат Дюк, но така и не успя да отбележи втори гол. Най-доброто положение за „артилеристите” по време на продълженията бе в 109-ата минута, когато Санти Кацорла нанесе великолепен далечен изстрел, но кълбото срещна напречната греда.

Така се наложи победителят от сблъсъка да бъде определен след изпълнение на дузпи. Жребият отреди първи от бялата точка да стреля отборът на Брадфорд. Зад топката застана Нейтън Дойл и въпреки че Войчех Шчесни докосна топката след удара на халфа, кълбото влетя в мрежата за 1:0.

Дойде ред на Санти Касорла, чийто удар в левия ъгъл обаче бе спасен от вратаря.

Гари Джоунс бе вторият футболист, който изпълни за Брадфорд и с хубав удар в десния ъгъл отбеляза за 2:0.

Последва изпълнението на Маруан Шамак, но след удара на мароканеца от бялата точка топката срещна дясната греда. Така авансът на Брадфорд от две попадения при дузпите се запази.

Стивън Дарби, който изпълни третата дузпа за домакините, обаче пропусна, като Войчен Шчесни спаси удара му.

Джак Уилшир не сбърка при изпълнението на третата дузпа за „артилеристите”, като по този начин намали изоставането на своя тим – 1:2.

Дойде ред и на Алан Конел, който изпълни може би най-хубавата дузпа – след удара на нападателя на Брадфорд кълбото влетя неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата и така домакините поведоха с 3:1.

Алекс Окслейд-Чембърлейн обаче отбеляза и остави Арсенал в мача - 2:3.

Дойде ред на Ричи Джоунс, който трябваше да изпълни петата дузпа и ако успееше да отбележи, Брадфорд печелеше. Халфът на домакините обаче не успя да преодолее Войчех Шчесни, който спаси.

Последната дузпа на Арсенал бе поверена на Томас Вермален. Защитникът на гостите обаче нацели лявата греда, а това значеше само едно – че Арсенал отпада от турнира Кепитъл Уан Къп, докато Брадфорд ще играе на полуфиналите, отстранявайки „артилеристите” от четвъртфиналите след изпълнение на дузпи.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)