3. Серията на Арсенал от пет поредни победи в Премиършип видя своя край (видео)

Серията на Арсенал от пет поредни победи в Премиършип видя своя край (видео)

Фулъм взе точка от гостуването си на "Емирейтс"

Серията на Арсенал от пет поредни победи в Премиършип видя своя край днес, след като „артилеристите” завършиха при равенство 1:1 домакинството си на Фулъм от 13-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се проведе на „Емирейтс”, а автор и на двете попадения в мача бе бранителят на Арсенал Томас Вермален.

Първият удар в лондонското дерби бе отправен по посока вратата на домакините. Клинт Демпси пробва късмета си, но изстрелът му бе блокиран. Арсенал отвърна с удар на Рамзи, който обаче бе отразен от Шварцер. Последваха нови интересни моменти, а до края на първата част „артилеристите” направиха по-сериозните пропуски, след като Рамзи, Аршавин, Ван Перси и Мертезакер не успяха да преодолеят вратаря на гостите. За Фулъм пък добри възможности не успяха да реализират Хангеланд и Дембеле.

През второто полувреме Арсенал бе тимът, който доминираше през по-голямата част от времето, но противно на случващото се на терена Фулъм излезе с гол напред в 65-ата минута, когато в опита си да изчисти топката, Томас Вермален я заби в собствената си врата. Играчите на Арсен Венгер се втурнаха в атака и пробваха бързо да върнат гола, а усилията им се увенчаха с успех в 82-ата минута, когато равенството бе възстановено. Топката бе центрирана в наказателното поле на Фулъм и извисилият се над всички Вермален заби кълбото с глава в мрежата на Шварцер, като по този начин в известна степен се реваншира за автогола, който си отбеляза.

До края на мача Арсенал организира сериозен натиск и се опита да достигне до победата, но домакините така и не успяха да отбележат второ попадение. По този начин те взеха само точка от сблъсъка и вече имат актив от 23, като се намират на 6-ата позиция. Фулъм е 15-ти с 12 пункта.