3. Сеск се завърна, Арсенал победи

Сеск се завърна, Арсенал победи

Тимът на Арсен Венгер записа успех с 2:0 над Болтън при дебюта на Оуен Койл като мениджър на отбора

Лондонският Арсенал записа успех с 2:0 при визитата си на Болтън на „Рийбок Стейдиъм” в мач от 22-ия кръг на Висшата лига.

Сеск Фабрегас се завърна в състава на „артилеристите” и бе с огромен принос за успеха на своя отбор. Испанецът откри резултата през първата част, а през втората участва в атаката за гола на резервата Фран Мерида.

Двубоят пък бе дебют за новия мениджър на Болтън Оуен Койл, който замени на поста освободения Гари Мегсън.

Арсенал дишат във врата на Ман. Юнайтед и Челси, докато Болтън продължават да са в зоната на изпадащите.

Още в началните минути домакините организираха три много опасни атаки към вратата на „артилеристите”. Стадионът изригна в 2-ата минута, когато Класнич прати топката в мрежата на Алмуния, но голът бе отменен заради положение на засада.

След 15-ата минута обаче Арсенал овладя центъра на терена и головите положения пред Яскелайнен не закъсняха. Стражът извърши нарушение срещу Фабрегас в наказателното поле, но съдията Фил Дауд не посочи бялата точка. Хубав пробив на Аршавин завърши със силен изстрел, но топката мина покрай вратата.

Младокът Ийстмонд също бе близо до попадение, но финландският вратар на Уондърърс бе на своето място.

Болтън излязоха преобразени след почивката. Тимът на Оуен Койл започна да тормози защитата в червено-бяло. Много активен бе Тейлър, който на два пъти пропусна да огорчи Алмуния, останал очи в очи с испанския страж.

В 63-ата минута Арсен Венгер замени Ийстмонд като пусна в игра Мерида. Болтън продължи да атакува, но без успех. В 78-ата минута Фабрегас подаде към Едуардо, той центрира, Найт не успя да избие топката, която попадна в краката на Мерида и резервата направи 2:0 за „топчиите”.

Отборът на Болтън се опита да стигне поне до почетен гол в срещата, но отново Тейлър не бе точен. 2:0 за Арсенал и трите точки отлетяха за Лондон.

След този успех Арсенал е на 3-а позиция в подреждането с 45 точки, на две зад Манчестър Юнайтед и три зад Челси. Закъсалият Болтън е на предпоследното 19-о място с едва 18 точки, на само една от спасителната 17-а позиция.

Болтън – Арсенал 0:2

(0:1) Фабрегас 28’
(0:2) Мерида 78’

Болтън: Яскелайнен; Стейнсон, Кейхил, Найт, Робинсън; Лий, Муамба (61’ МакКан), Коен (80’ Гарднър), Тейлър; Класнич (80’ Елмандер), Дейвис

Арсенал: Алмуния; Саня, Гала, Вермален, Траоре; Фабрегас, Ийстмонд (63’ Мерида), Диаби, Росицки (74’ Клиши), Едуардо (84’ Вела); Аршавин

Жълти картони: Робинсън (Б); Росицки, Вермален (А)
Стадион: „Рийбок Стейдиъм”, Болтън,
Съдия: Фил Дауд

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)