3. Северен Лондон принадлежи на Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Северен Лондон принадлежи на Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Шпорите” отказаха Арсенал от четворката и вече са трети

Тотнъм почти изхвърли Арсенал от битката за първите четири места във Висшата лига, след като спечели с 1:0 голямото лондонско дерби от XXVII кръг.

Единственото попадение в сблъсъка за Северен Лондон реализира обичайният заподозрян Хари Кейн.

Той се разписа в началото на втората част, а като цяло съботният ден не започна никак добре за наставника на гостите Арсен Венгер.

Още на обяд Арън Рамзи, който наниза хеттрик при успеха с 5:1 над Евертън преди седмица, не се явни навреме в хотела на „топчиите” и така отпадна от сметките на френския специалист.

Венгер пусна като титуляри зимните попълнения Пиер-Емерик Обамеянг и Хенрик Мхитарян, но последният разочарова с представянето си, въпреки успешния дебют срещу „карамелите”.

Тотнъм спечели напълно заслужено, защото стоеше по-добре на терена и само възстановеният Петър Чех спаси Арсенал от по-тежко поражение.

Още в деветата минута Деле Али и Хари Кейн разиграха добре, но нападателят бе изпреварен от Шкодран Мустафи, който изчисти в корнер с прецизен шпагат.

После обаче двата тима заиграха по-предпазливо и до почивката не създадоха сериозни голови положения.

Второ полувреме обаче започна отлично за Тотнъм, тъй като „шпорите” откриха резултата в 49-ата минута.

Тогава Бен Дейвис центрира отляво и Хари Кейн бе над всички в наказателното поле, за да открие с глава, въпреки претенциите на Арсен Венгер за нарушение в атака.

В 57-ата минута Сон бе фаулиран на границата пред пеналта и Кристиан Ериксен изпълни чудесно свободния удар, ала Петър Чех отговори подобаващо и отрази страхотно с една ръка.

Вратарят на гостите се намеси решително още няколко пъти до края на срещата, а в самия край Арсенал можеше да стигне до равенството.

Тогава Дейвисън Санчес сгреши и Алексис Санчес се озова очи в очи със стража на Тотнъм, ала от малък прати топката встрани от целта.

Така „шпорите” спечелиха и вече имат 52 точки, с една повече от четвъртия Ливърпул.

Арсенал пък остана с 45 в своя актив и изостава с пет от четвъртия Челси, макар и с мач повече от шампионите.

Стартови състави:

Арсенал: Чех, Бейерин, Кошчелни, Мустафи, Монрел, Елнени, Джака, Уилшър, Йозил, Мхитарян, Обамеянг;

Тотнъм: Лорис, Трипиер, Санчес, Вертонген, Дейвис, Дайър, Дембеле, Ериксен, Сон, Деле Али, Кейн;

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1