3. Северна Македония стигна баража за Катар 2022! (ВИДЕО)

Северна Македония стигна баража за Катар 2022! (ВИДЕО)

"Червените лъвове" надвиха с 3:1 Исландия

Северна Македония се класира за бараж за Световното първенство в Катар през 2022 година, след като победи Исландия с 3:1 в Скопие. Попаденията за тима реализираха Езджан Алиоски и Елиф Елмас, който се разписа на два пъти. За Исландия точен бе Йон Торсейнсон.

Северна Македония откри резултата още в седмата минута, след като Алиоски получи в наказателното поле от Трайковси и с мощен удар в близкия ъгъл се разписа. В 41-вата минута домакините стигнаха до второ попадение, когато Чурлинов се разписа, но голът бе отменен заради засада.

В 54-тата минута Исландия изравни. Барнасон свали с глава едно центриране в наказателното поле на домакините, а Йон Торнсейнсон от няколко метра не остави никакви шансове на Димитриевски за 1:1.

Северна Македония поведе в 65-ата минута. След грешка в отбраната на Исландия топката стигна до Елиф Елмас, който от близко разстояние направи 2:1. В 79-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Йоханесон получи втори жълт картон. Три минути преди края последния сигнал пък Елмас сложи точка на спора с втория си гол.

След успеха си Северна Македония заема второ място в класирането с 18 точки. Лидер е Германия с 27. На трета позиция остана Румъния със 17.

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1