3. Севиля се справи с Виляреал у дома (ВИДЕО)

Севиля се справи с Виляреал у дома (ВИДЕО)

Андалуският тим надви "жълтата подводница" с 2:0

Севиля победи Виляреал с 2:0 в мач от 16-ия кръг на Ла Лига. Лукас Окампос откри резултата в 8-ата минута от дузпа, а в 55-ата минута се разписа Юсеф ен Несири.

Така андалуският клуб събра 26 точки и се изравни с днешния си съперник. Двата тима са съответно 4-и и 5-и във временното класиране.

В 6-ата минута на мача Хуан Фойт игра с ръка в наказателното поле на Виляреал. Съдията нямаше добра видимост на ситуацията и използва ВАР, след което назначи наказателн удар. Зад топката застана Лукас Окампос, който не сбърка.

В 55-ата минута Севиля удвои преднината си. Окампос със страхотен пас изведе Ен Несири сам срещу вратаря Асенхо и мароканският нападател не сбърка за крайното 2:0.

До края на срещата Виляреал опита да обърне изхода на срещата, но не успя да стигне дори до гол.