3. Севиля спечели градската битка с Бетис, гледа към четвъртфинал (ВИДЕО)

Севиля спечели градската битка с Бетис, гледа към четвъртфинал (ВИДЕО)

Тимът на Унай Емери победи с 2:0 на "Бенито Виямарин" и е с единия крак в следващата фаза за Купата на краля

Севиля победи Бетис с 2:0 насред неговия „Бенито Виямарин” в първа среща от градското дерби в осминафиналите за Купата на краля.

13-ата минута се оказа фатална за Бетис. Напук на напечения характер на сблъсъка, датчанинът Крон-Дели получи вляво извън наказателното поле и като на парад размина трима съперници, които така и не посегнаха, а халфът стигна близо до вратата и ниско прониза вратаря Дани Хименес за 1:0 в полза на Севиля.

Още преди почивката Пепе Мел извади Петрос, за да пусне Хоакин, но втората част стартира с втори гол за тима на Унай Емери.

Банега центрира от свободен удар дълбоко на втора греда, Кричовяк я върна пред вратата, там карамбол предотврати гола, но кълбото се върна към полския халф, който отблизо покачи на 2:0.

Бетис можеше да вкара поне почетен гол, но резервата Рубен Кастро изпусна дузпа в 82-ата минута, а безсилието на домакините намери израз в червен картон на Н’Диайе в 86-ата и Севиля е огромен фаворит за реванша само след 6 дни на 12 януари /вторник/ на „Рамон Санчес Писхуан”.

Майкъл О'Нийл гледа отвъд резултатите, но се надява на победа срещу България

Хората гледат само резултатите, но селекционерът на Северна Ирландия вижда доста други позитиви