3. Севиля вгорчи живота на временния наставник на Бетис - 4:0 (ВИДЕО)

Севиля вгорчи живота на временния наставник на Бетис - 4:0 (ВИДЕО)

Ла Коруня претърпя крушение срещу втородивизионния Мирандес

Севиля размаза Бетис с 4:0 и на реванша от осминафиналите за Купата на краля и продължава в следващата фаза с общ резултат 6:0 в градското дерби.

В понеделник Бетис уволни Пепе Мел и назначи временно Хуан Мерино, но това не помогна на отбора на „Хуан Санчес Писхуан”. Миналата седмица Севиля спечели първия осминафинален мач с 2:0 на „Бенито Виямарин”, а наказателната акция продължи тази вечер.

Мачът като цяло бе оспорван, но много рано Хосе Антонио Рейес изведе напред Севиля и това тотално ликвидира шансовете на Бетис.

Преди почивката бранителят Адил Рами добави и втори гол за домакините.

Кевин Гамейро замени Фернандо Йоренте в 73-ата минута и секунди по-късно с първото си докосване направи 3:0. В края остана време и друга резерва – Гаел Какута да добави четвърти гол.

Депортиво Ла Коруня претърпя истинско крушение и отпадна след 0:3 на собствения „Риасор” на реванша с втородивизионния Мирандес.

Първият мач завърши 1:1, а тази вечер Дани Провенсио изведе Мирандес напред в 41-ата минута.

„Супер Депор” бе обзет от летаргия и деветката на гостите Абдон Пратс ги наказа с втори гол 10 минути след почивката.

Отново Дани Провенсио оформи класиката в 71-ата минута и Мирандес отива на четвъртфинал, а Ла Коруня ще се концентрира само в Примера.

Страхотни новини за Барселона: Фермин Лопес и Гави се завръщат